Leekens: Kettőből semmi - kikapott a válogatott Skóciától is

A Kazahsztán elleni meccshez képest jobb játékot mutatott, de helyzetei ellenére gól nélkül zárt a nemzeti csapat a keddi barátságos meccsen (0-1). A 11-est is hibázó Skócia a második félidő elején döntötte el a találkozót. Videókkal!
Dudás Gábor 2018. március 27., kedd 21:51
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 27., kedd 21:51

Az első próbálkozás a miénk volt, a 3. percben Dzsudzsák 18 méteres lövését fogta McGregor. A másik oldalon Forrest tüzelt mellé. A 11. percben Lovrencsics nem talált kaput 22-ről.

A 20. percben közel jártunk a gólhoz: Dzsudzsák 25 méteres szabadrúgását bravúrral kellett kiszednie a kapusnak. A folytatásban többet volt a labda a skótoknál, de a térfelünk közepén elfogyott a tudományuk.

Majd a 40. percben Kleinheisler a tizenhatoson belül ráesett ellenfelére, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt a csapatkapitány, Mulgrew végezte el, a bal sarok felé tartó labdát azonban Gulácsi kiütötte.

A félidő utolsó percében Dzsudzsák szögletét követően Guzmics fejelt 11 méterről, Robertson a gólvonalról mentett.

A második félidőt nem kezdtük jól, a 48. percben Fraser beadását Phillips lőtte 10 méterről a bal sarokba.

Egyórányi játék után Vargának volt egy remek lökete 24 méterről, McGregor azonban a léc fölé tolta a labdát. A 63. percben újra Varga próbálkozott, 28 méteres szabadrúgása suhant el a kapu mellett. A játékrész közepén Szalai egy perc alatt kétszer is helyzetbe került, előbb erőszakosan elvette a labdát Mulgrewtől, de 16 méteres lövését védte a kapus, majd egy jobbról érkező beadásba tette bele a lábát, a labda azonban centikkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A hajrára beállt Böde és Nikolics is, de ők sem tudtak segíteni a válogatotton, így kikaptunk. Georges Leekens két hazai vereséggel kezdte magyarországi kapitánykodását.

Barátságos mérkőzés:

Magyarország - Skócia 0-1 (Phillips 48.) - a meccs krónikája percről percre itt!

Magyarország: Gulácsi – Fiola, Otigba, Guzmics – Lovrencsics, Pintér Á. (Elek, 46.), Kleinheisler (Pátkai, 69.), Hangya (Szabó J., 46.) – Varga R. (Nikolics, 83.), Szalai (Böde, 78.), Dzsudzsák (Németh K., 59.)