Így áll az új Puskás-stadion építése: "Jó lenne, ha nem kellene Romániának szurkolni Budapesten"

Nem lehet csúszás: 2019 végére be kell fejezni az új Puskás-stadion építését, különben a kivitelező súlyos összegeket fizet az államnak. Ősszel fontos mérföldkőhöz ér a projekt.
Dudás Gábor 2018. április 13., péntek 10:13
Nem lehet csúszás: 2019 végére be kell fejezni az új Puskás-stadion építését, különben a kivitelező súlyos összegeket fizet az államnak. Ősszel fontos mérföldkőhöz ér a projekt.
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 13., péntek 10:13

Fürjes Balázs, a budapesti fejlesztések kormánybiztosa a Digi Sport "Reggeli Start" c. műsorában röviden beszélt az új Puskás-stadion kivitelezési munkálatainak állásáról.

Az új nemzeti aréna mintegy 150-190 milliárdból épül majd fel és nagyjából 67 ezer fő befogadására lesz majd képes.

- Csúszásról nem tudok. Az UEFA - ugye Eb-helyszín lesz Budapest, négy csoportmeccsel és egy nyolcaddöntővel - rendszeresen jön ide inspekcióra és elégedetten szokott távozni. Nagyjából egy éve indult a munka, az Európai Uniós pályázaton az olcsóbb ajánlatot tevő kivitelező nyerte el a munkát. Tartják az ütemtervet, bár a február és a március nehéz volt a meglepően hideg és csapadékos időjárás miatt.

Őszre szerkezetkésznek kell lenniük, mert nagyon komoly kötbér fenyegeti őket, ha a határidőt elmulasztanák. 2019 végére kell befejezni a munkát, hogy 2020-ban - reméljük, hogy a magyar labdarúgók is összeszedik magukat - a magyar válogatott itt játszhassa majd a csoportmeccseit, és ne kelljen mondjuk a szomszédos Románia vagy Szlovákia válogatottjának szurkolni Budapesten, vagy azt nézni, hogy nekik szurkolnak itt.

A korábban megjelent látványterv az arénáról:

Neked ajánljuk
Átigazolások
DVSC
Francia tinicsatár jöhet
Az előző szezont még a Ligue 1-ben töltött Stade de Reims 19 éves támadója, Pape Sissoko kölcsönben igazolhat a DVSC-hez. (Sacha Tavolieri)
Puskás A.
Markeket kölcsönadhatják
Kevesebb mint 3 hete még kezdőkapusként játszott Markek Tamás, míg legutóbb már a meccskeretben sem volt ott. Úgy tudjuk, kölcsönben még nyáron új csapatba szerződhet.
Szpari/Fradi
Újabb Katona jön?
Az m4sport.hu információi szerint újrakezdődtek a tárgyalások a Szpari és a Fradi között Katona Bálint átigazolása ügyében.
Tovább az összes átigazoláshoz