Fotó: mlsz.hu

Eb 2020: Nagy esélyt kap plusz három magyar játékos - hivatalos

Az eddigi 23 fős játékoskeretek helyett 26 fő nevezését teszi lehetővé az UEFA kizárólag a nyári Európa-bajnokság idejére.
Nyikes Zoltán 2021. május 4., kedd 12:34
Fotó: mlsz.hu
Az eddigi 23 fős játékoskeretek helyett 26 fő nevezését teszi lehetővé az UEFA kizárólag a nyári Európa-bajnokság idejére.
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. május 4., kedd 12:34
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Hivatalossá vált, amit korábban már megszellőztetett a nemzetközi sajtó: az UEFA végrehajtó-bizottsága úgy döntött, hogy a világjárványra való tekintettel a részben budapesti rendezésű kontinenstornára

az eddig megszokott 23 fős játékoskeret helyett 26 főt nevezhetnek a résztvevő válogatottak szövetségi kapitányai.

Ugyanakkor az egy-egy mérkőzésre nevezhető keret továbbra is 23 fős marad, mivel a szabály továbbra is mérkőzésenként csak 12 cserejátékos nevezését teszi lehetővé. - írja az mlsz.hu.

A 26 fős keretek névsorát június 1-ig kell leadniuk a csapatok szakmai stábjainak. Súlyosabb sérülés vagy betegség esetén azonban ebben az első csoportmérkőzésig lehetőség van cserére, ezt azonban minden egyes esetben az UEFA-nak is jóvá kell hagynia.

A döntés értelmében, ha egy játékos pozitív koronavírustesztet produkál vagy közvetlen kontaktszemélyként hatósági karanténba kell vonulnia, akkor ő a súlyos beteg kategóriába tartozik ,vagyis a helyére behívható másik játékos.

Átigazolások
Légiósok
Gulácsi és Orbán jövője
Az új edzőnek, Martin Demichelisnek gyors döntést kell hoznia a Lipcse két rutinos kulcsemberéről, Gulácsi Péterről és Willi Orbánról, akik mindketten az utolsó szerződési évükbe léptek. (tribuna.com)
ZTE / Nagykanizsa
Kooperálnak
A 2026/2027-es szezonra szóló együttműködési megállapodás jött létre a ZTE FC és az FC Nagykanizsa között.
Ex-Fradi
Tokmac Japánban
Tokmac Nguen a japán másodosztályú Tochigi Cityhez igazolt.
Tovább az összes átigazoláshoz