Fotó: twitter.com/MilosKerkez88

A magyar válogatott berobbanó fiatalját a Barca és a Bayern ünnepelt sztárja meg sem közelíti

Az AZ Alkmaarban balhátvédként játszó Kerkez Milos ráadásul a támadó statisztikákban mutat olyat, amit más 18 éves ebben a szezonban nem tud.
Budai László 2022. október 22., szombat 12:07
Fotó: twitter.com/MilosKerkez88
Az AZ Alkmaarban balhátvédként játszó Kerkez Milos ráadásul a támadó statisztikákban mutat olyat, amit más 18 éves ebben a szezonban nem tud.
Szerző: Budai László 2022. október 22., szombat 12:07

A magyar válogatottban szeptemberben bemutatkozó Kerkez Milos vállalt szerepet a legtöbb gólban klubcsapata színeiben a hat topbajnokság 18 éves vagy fiatalabb játékosai között - hívta fel rá a figyelmet az m4sport.hu.

Az AZ Alkmaar 18 éves magyar légiósa balhátvéd létére a 2022/23-as kiírásban már nyolc találatban vállalt szerepet, ez kortársai között magasan a legjobb mutató Európa legjobb hat bajnokságát figyelembe véve.

Kerkez minden sorozatot figyelembe véve 2 gól mellett 6 asszisztot jegyzett a szezon kezdete óta, ezzel olyan fiatalokat tudhat maga mögött ezen a listán, mint a Barcelona friss Kopa-, és Golden Boy-díjasa, Gavi (1), a Bayern München támadója, Mathys Tel (2), vagy az idén nyáron Angliába igazoló, a magyar válogatott elleni Nemzetek Ligája meccseken pazarul játszó olasz Wilfried Gnonto (Leeds United, 1).

A védő mellett a képzeletbeli dobogóra még a Dortmund fiatalja, Youssoufa Moukoko (3 gól, 4 gólpassz) és a francia bajnokságban szereplő Troyes csapatából Wilson Odobert (3 gól, 1 gólpassz) fért fel.

Olvastad már?
Légiósok: Szoboszlait vinnék Madridba a megbukni látszó topigazolás helyére - sajtóhír
A 128 millióért igazolt támadó a PSG-be mehet, állítólag őt pótolnák Madridban a lipcsei Szoboszlai Dominikkal majd - akár már januárban.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Lisztest eladják?
A német Eintracht Frankfurt a kölcsönben az FTC-nél szereplő Lisztes Krisztián eladásából is bevételt remélhet a nyáron. (Frankfurter Allgemeine)
Videoton
Murka is marad
A Vidi alapembere, Murka Benedek is meghosszabbította szerződését a klubbal.
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.
Tovább az összes átigazoláshoz