MOL Magyar Kupa: Tokmac a Honvéd-pályán lőtte tovább a Fradit a négy közé

A Ferencváros jutott be második csapatként kedden a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe, miután 1-0-ra legyőzte a Budapest Honvédot a Bozsik Arénában.
Dudás Gábor 2022. március 1., kedd 21:52
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 1., kedd 21:52

Egy helyzet itt, egy helyzet ott - ez, és inkább ferencvárosi mezőnyfölény az első negyedóra mérlege. A 8. percben Tokmac találhatott volna be közelről, de gyengén sikerült lövését csípte el Tujvel, a másik oldalon pedig a 14. percben Batik fejelt a kapu mellé, pedig Dibusz rosszul mozdult ki - és közben el is találta Batikot, a játékvezető szerint azonban nem ért 11-est az eset.

A félidő derekán aztán megszületett az FTC vezető gólja: Zachariassen passzolt be balról, Boli ziccerénél Tujvel még nagyot védett lábbal, de jött Tokmac és 11 méterről az üresen maradt kapuba belsőzött (0-1).

A 36. percben Boli növelhette volna a vendégelőnyt, de a kapu helyett Lovricot találta el kecsegtető helyzetben. A 41. percben aztán Tokmac egy remek indítás után lőtte telibe 8 méterről a bal oldali kapufát. Maradt a 0-1 az első félidő végén - a Honvéd a kaput sem találta el a szünetig.

Dibusz először az 56. percben védett a meccsen, Bőle éles szögből leadott, nem túl jól sikerült lövésénél. A hazai cserejátékos (és egykori FTC-futballista) aztán öt perccel később már jóval közelebb állt a gólhoz, de Zsótér jobb oldali beadása után, az ötösről a kapu fölé stukkolt. A 65. percben Lukic fejesét csípte el a ferencvárosiak magyar válogatott kapusa.

Ezekben a percekben a Honvéd nem állt messze az egyenlítéstől, a Fradi visszább is állt, picit magára húzva ezzel a hazaiakat. Volt azért helyzet a másik oldalon, például Blazic fejesénél, de ebben az időszakban inkább benne volt a meccsben az 1-1, mint a 0-2.

A kispestiek lendületesebb és veszélyesebb játéka azonban nem sokáig tartott és bár ment-próbálkozott a hazai csapat, az FTC stabilan őrizte előnyét. A hajrában még Bőle újabb lövésénél kellett figyelnie Dibusznak, de gól már nem esett, az FTC jutott a MOL Magyar Kupa legjobb négy csapata közé a nagyjából 60 percet "átalvó" Honvéd ellen.

Magyar Kupa, negyeddöntő:

Budapest Honvéd - Ferencváros 0-1 (Tokmac 23.)

Honvéd: Tujvel - Doka, Batik, Lovric, Tamás K. (Petkovic, 36.) - Petrusenko, Kadiri (Hidi, 57.) - Drazic (Nagy D., 46.), Zsótér - Jónsson (Bőle, 46.), Traoré (Lukic, 57.)

FTC: Dibusz - Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic - Laidouni, Esiti - Zachariassen (Botka, 76.), Tokmac (Loncar, 91.), Auzqui (Mak, 60.) - Boli (Bassey, 60.)

Kazincbarcika - Paks 0-1

MK: Vignjevic megmondta, mi a Fradi gyenge pontja, Bognárnak puha volt a bíró - edzői értékelések
Így látták a szakvezetők a két keddi Magyar Kupa-negyeddöntőt Kazincbarcikán és a budapesti Bozsik Arénában, ahol a Paks, illetve a Ferencváros jutott tovább.