A Vasas 2-1-re kikapott a Dunaújvárostól, így az NB III-as csapat jutott tovább a legjobb 32 közé.
A Vasas jól kezdett, előbb Kleisz előtt adódott nagy helyzet, de hat méterről az oldalhálóba lőtt, majd Hangya lőtt fölé 11 méterről. A felbátorodott újvárosiak a 36. percben megszerezték a vezetést, miután egy kapu előtti kavarodást követően Tóth gurított a kapuba.
A második félidőt jól kezdte az NB III-as csapat, de nem tudta növelni előnyét, míg a Vasas Vergos révén egyenlített 10 méterről. A 91. percben egy távoli lövés Kleisz lábáról a bal sarokba vágódott, ezzel a Dunaújváros megnyerte a mérkőzést és továbbjutott.
A tavalyi győztes Ferencváros után, így a másik döntős is elbúcsúzott a sorozattól.
Dunaújváros – Vasas 2-1 (Tóth 36., Kleisz 91. – öngól, ill. Vergos 62.)
Vasas: Nagy - Burmeister, Vaskó, Benes - Kleisz, Vida (James, 79.), Berecz, Hangya - Vergos, Gaál, Remili (Kulcsár, 45.)
Neked ajánljuk
Átigazolások

Diósgyőr
Ismet légiós az orvosin
Sikerrel zárultak a tárgyalások a DVTK és a ZTE között a zalaiak támadója, Yohan Croizet ügyében, és a 33 éves francia már orvosi vizsgálaton is járt a miskolciaknál. (Nemzeti Sport)

Nyíregyháza
Belső védőt igazoltak
Hivatalos honlapján jelentette be az NB I-ben szereplő Nyíregyháza, hogy 1+1 éves szerződést kötött az ETO korábbi csapatkapitányával, Eneo Bitrivel.

Fradi
Kajánt kölcsönadták
Az FTC bejelentette, hogy a most futó szezonra kölcsönadta Kaján Norbertet a román élvonalbeli Csíkszeredának.