MOL Magyar Kupa: NB I-es csapatot izzasztott meg az utolsó állva maradt harmadosztályú klub - videó

A Magyar Kupa elődöntőjébe jutott a Paks, miután nagy csatában, Szabó János góljával legyőzte 1-0-ra idegenben az NB III-as Kazincbarcikát.
Dudás Gábor 2022. március 1., kedd 19:08
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 1., kedd 19:08

Az egyetlen állva maradt harmadosztályú csapat, a Varga Attila által irányított Kazincbarcika nagy elánnal kezdte az igencsak tartalékosan felálló Paks elleni kupanegyeddöntőt. Sajnos ahelyett, hogy gördülékeny lett volna a játék, töredezetté vált a sok szabálytalanság miatt.

A kemény csatának Kinyik Ákos volt az első "áldozata", helyszíni információk szerint agyrázkódás gyanújával kórházba szállították a tolnaiak középső védőjét. Veszélyes kapura lövésre viszont a 40. percig kellett várni, ekkor Kocsis 13 méterről kínálta meg Megyerit, aki bravúrral védett.

A játékrész lefújása előtt még büntetőt reklamáltak a hazai játékosok, Kristófi esett el a tizenhatoson belül Tamás szorításában, Szilágyi játékvezető sípja azonban néma maradt.

A második félidőre beállt az NB I gólkirály-jelöltje és Marco Rossi csatárjelöltje, Ádám Martin is, aki kétszer is helyzetbe tudott kerülni a játékrész első felében, de kétszer Megyeri védett, majd a támadó nem volt elég pontos.

Közben egy újabb sajnálatos sérülése is történt: a Kinyik helyére beállt Tamást hordágyon kellett levinni a pályáról, ő sem tudta folytatni a játékot.

A 73. percben megint Megyeri volt munkában, aki ezúttal Haraszti löketét ütötte ki. Az ezt követő szögletnél Papp fejesét még a felső lécre nyomta a kapus, a kipattanóra viszont Szabó János eszmélt a leggyorsabban és közelről betalált (0-1).

A lelkesen és keményen küzdő barcikaiak ekkorra jobbára már védekezésre kényszerültek, kijött az osztálykülönbség és ha a Paks pontosabb a végjátékban, újabb gólokat is szerezhetett volna. A mezőny legjobbja, Megyeri Gábor a 90. percben hatalmas bravúrral védte a csereként beállt Böde ziccerét is.

Az eredmény végül nem változott, maradt a 0-1, ezzel a Paks jutott be - története során először - a Magyar Kupa elődöntőjébe.