Fotó: ujpestfc.hu

Magyar Kupa: Az Újpest most nem kapta, hanem adta a hatost; a Honvéd 15 perc alatt lerendezte a továbbjutást - eredmények

Milos Kruscicék Mátészalkán, a kispestiek Dorogon, a Békéscsaba pedig a Szegedi VSE otthonában harcolta ki a legjobb 32 közé kerülést.
Budai László 2022. szeptember 17., szombat 15:19
Szerző: Budai László 2022. szeptember 17., szombat 15:19

Hamar hátrányba került az Újpest a Mátészalka otthonában, a megye I-es csapat Sárosi kiszorított szögből leadott lövésével szerzett vezetést. A lila-fehérek azonban még a szünet előtt fordítottak: Csongvai egy szöglet utáni kavarodásból, Csoboth és Gouré pedig fejesből tudott eredményes lenni. A második játékrészben Burekovic egy indítás után fejezte be jól ziccerét, Ljujic közelről lőtt a hálóba egy akció végén, Varga György pedig magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt, így Milos Kruscic csapata 6-1-el jutott tovább.

A másodosztályú Békéscsabának szintén megye I-es ellenfél jutott a Szegedi VSE személyében, a lila-fehérek többek között Lukács Raymond triplájának köszönhetően magabiztos, 4-0-s győzelmet arattak.

A Honvéd két gyors góllal döntötte el a Dorog elleni kupamérkőzését, a 3. percben Mitrovic, a 15.-ben Mitrovic passza után Samperio talált a kapuba, ezzel a két találattal jutottak tovább a kispestiek.

A két harmadosztályú együttes csatáján a Nagykanizsa magabiztos, 5-1-es győzelemmel harcolta ki az újabb MK-kört a Hatvan ellen.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló (a legjobb 32-be jutásért)

Mátészalka-Újpest 1-6 (Sárosi 8., ill. Csongvai 21., Csoboth 24., Goure 42., Burekovic 62., Ljujic 75., Varga Gy. 82. - 11-esből)

Szegedi VSE-Békéscsaba 0-4 (Lukács Raymond 27., 33., 91., Czékus 39.) - piros: Rádai 70. (Szegedi VSE), ill. Maris 86. (Békéscsaba)

Dorog-Honvéd 0-2 (Mitrovic 3., Samperio 15.)

Nagykanizsa-Hatvan 5-1 (Lőrincz, Kovalovszki, Kondor (2), Kovács Gy., ill. Kitl)

A későbbi mérkőzések eredményeit az alábbi cikkben láthatod.

Magyar Kupa: az NB I-es csapatok továbbra is hibátlanok, de két NB II-es klubot már megtréfáltak - eredmények
A Vasas, a Mezőkövesd, a ZTE és a Kisvárda is kiharcolta a továbbjutást, az NB II második helyén álló Gyirmót azonban nagy meglepetésre búcsúzott.