Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

Magyar Kupa: Nem élt az ajándékba kapott góllal a KTE a VAR-mentes meccsen, lesz NB II-es csapat az elődöntőben - videók

Negyedikként a Nyíregyháza jutott be a legjobb négy közé a Magyar Kupában - történelme során először.
Nyikes Zoltán 2024. április 4., csütörtök 22:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 4., csütörtök 22:39

A MOL Magyar Kupa-negyeddöntő utolsó mérkőzését rendezték csütörtök este, a másodosztályú Nyíregyháza az NB I-es Kecskemétet fogadta Balmazújvárosban. Az előző három MK-negyeddöntővel ellentétben ezen a találkozón nem volt VAR, a közvetítés során az hangzott el, hogy vélhetően azért, mert a balmazújvárosi stadionban nem voltak meg az ehhez szükséges technikai feltételek.

Az első játékrész első negyven perce után valószínűleg kevesen tippeltek volna arra, hogy a két csapat 1-1-es döntetlennel fog szünetre menni, addig ugyanis nem igazán dolgoztatták meg a játékosok az ellenfél kapusait. Többnyire a mezőnyjáték és a küzdelem dominált, nem volt közönségszórakoztató a játék, ám az utolsó öt percre megélénkültek az események.

A 42. percben Májer jobbról érkező beadásánál Sigér próbált meg felszabadítani fejjel, de rossz irányba, a saját kapujának jobb felső sarkába fejelt, 0-1 - öngóllal szerzett vezetést a Kecskemét. De nem sokáig örülhettek a vendégek, két percre rá Géresi laposan középre adott passzát Gengeliczki lőtte 8 méterről, a leshatárról a jobb alsóba, 1-1.

A második játékrészben sem sorjáztak a nagyobbnál nagyobb lehetőségek. Az 55. percben a hazaiak reklamáltak büntetőt, miután Nagy Barnabás esett el a 16-oson belül védője szorításában, de Pintér úgy látta, hogy nem történt nagy szabálytalanság. A Nyíregyháza birtokolta többet a labdát a fordulás után és többször jutott el a vendégek tizenhatosáig,  de az újabb gól csak Novák Csanád pályára lépése után jött.

A 69. percben Kovácsréti remekül ugratta ki Novákot, aki nagy helyzetben vezethette a labdát Vargára, a Nyíregyháza támadója egy érdekes mozdulatot mutatott be ziccerben, elsőre úgy tűnt, mintha passzolni akart volna középre, de nem találta el a játékszert, ezzel viszont becsapta és elmozdította Vargát, így pedig könnyen el tudta vinni a labdát a kapus mellett és csak az üres kapuba kellett gurítania, 2-1.

A hátralévő időben Horváth két kísérletét még védte Fejér, de igazán nagy egyenlítési lehetősége nem volt a vendégeknek, így a Nyíregyháza a történelme során először bejutott az MK-elődöntőbe.

MOL Magyar Kupa, negyeddöntő, Balmazújváros

Nyíregyháza (NB II)-Kecskeméti TE 2-1 (Gengeliczki 44., Novák 69., ill. Sigér 42. - öngól)

Nyíregyháza: Fejér – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Kesztyűs, Sigér, Nagy B. – Kovácsréti (Vida, 84.), Géresi (Beke, 70.), Gresó (Novák, 60.).

Kecskemét: Varga B. – Szabó A., Belényesi, Iyinbor (Szendrei, 78.) – Szűcs (Meskhi 33.), Vágó, Zsótér (Pálinkás, 70.), Zeke (Leoni, 78.) – Horváth K., Májer (Nagy O., 78.), Lukács.

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.