Fotó: pfla.hu

Magyar Kupa: Kieséssel fizetett a Loki az átaludt első 12 percért - a Puskás a negyedik elődöntős

Tizenkét perc elteltével már kettővel vezetett a Puskás Akadémia Debrecenben, majd Ferenczi ugyan szépített, de a hajrában a csereként beállt Slagveer eldöntötte a továbbjutás sorsát.
Nyikes Zoltán 2023. március 2., csütörtök 21:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 2., csütörtök 21:50

A MOL Magyar Kupa-negyeddöntő utolsó párharcát a Debreceni VSC és a Puskás Akadémia vívta a Nagyerdei Stadionban.

1. félidő

A hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet a szerdán igazolt kapus, Marko Milosevic, aki valószínűleg nem így képzelte el a debütálását, a Puskás Akadémia ugyanis már 28 másodperc elteltével bevette a kapuját.

A vendégektől Favorov 19 méterre a kaputól remekül passzolt a védők között a leshatáron helyezkedő Gruberhez, aki 9 méterről a jobb alsóba lőtt, 0-1.

Ez sem ébresztette fel még a debrecenieket, a 12. percben ugyanis tovább növelte előnyét a Puskás: Brandon szerzett labdát Bévárditól a baloldalon, majd hosszú labdavezetés után kiugratta Levit a jobboldalon, aki 7 méterről a jobb alsóba lőtt úgy, hogy Lagator még hozzáért, 0-2.

A Loki támadójátéka döcögött, Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból próbált meg veszélyeztetni, de túlméretezte, a 31. percben viszont a semmiből összejött a szépítés: Mance passzolt a középre behúzódó Ferenczinek, aki 21 méterről, szemben a kapuval nagy gólt lőtt a bal sarokba, 1-2.

A 38. percben Dzsudzsák szöglete után Dreskovic csúsztatott középre, a bevetődő Mance azonban egy picit lemaradt, így nem tudta kapura irányítani a labdát a kapu torkában.

2. félidő

A szünet után is egy kecsegtető Loki-helyzetet jegyezhettünk fel először, az 51. percben Bódi a balszélről remekül passzolt középre a második hullámban érkező Dzsudzsáknak, aki 15 méterről, teljesen tiszta lövőhelyzetből nagyon mellé-fölé lőtt.

A DVSC ekkor már mezőnyfölényben játszott, a vendégek főként kontrákra rendezkedtek be, amik közül a 69. percben egyet kis híján ki is használtak, ekkor Brandon beadását Gruber vette mellre, majd öt méterről, nagy ziccerben a jól kimozduló Milosevicbe bombázott, míg az ellentámadásból Varga Kevin fejelt kevéssel a bal sarok mellé.

A hajrában a Loki még jobban igyekezett nyomás alá helyezni a Puskást, a 82. percben pedig egy vitatott szituáció miatt vették körbe a játékvezetőt a hazaiak, amikor Plsek ért kézzel a labdához, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy ez nem ért tizenegyest.

Három minutummal később aztán a Puskás egy szépen végig vitt kontrával eldöntötte a továbbjutást: két csereként beállt játékos hozta össze a vendégek harmadik gólját, Colley tette a labdát a jobbon felfutó Slagveer elé, aki 11 méterről a jobb alsóba lőtt.

A maradék idő csendben lepörgött, így a Puskás Akadémia jutott utolsóként az elődöntőbe.

MOL Magyar Kupa, negyeddöntő

Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1-3 (Ferenczi 31., ill. Gruber 1., Levi 12., Slagveer 85.)

DVSC: Milosevic - Bévárdi (Loncar, 46.), Lagator, Dreskovic, Ferenczi - Varga J., Manrique - Bódi, Dzsudzsák, Sós (Varga K., 61.) - Mance (Babunski, 66.).

Puskás: Markek - Bartolec, Spandler, Golla, Brandon - Favorov (Plsek, 80.), Batik - Gruber, Corbu, Levi (Slagveer, 80.) - Puljic (Colley, 80.).

Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)