Fotó: vasasfc.hu

Magyar Kupa: Gera debütálása kis híján rémálommá vált - a Vasas csak 11-esekkel verte megye I-es ellenfelét

A rendes játékidő 1-1-es eredménye után a hosszabbítás nem hozott gólt, az idegek harcát viszont az angyalföldiek bírták jobban.
Budai László 2024. február 28., szerda 15:34
Szerző: Budai László 2024. február 28., szerda 15:34

Első tétmeccsére készülhetett klubedzőként Gera Zoltán, aki két nappal ezelőtti kinevezése után szerdán már a megyei I. osztályú Mezőörs elleni idegenbeli Magyar Kupa-nyolcaddöntőre utazhatott a Vasassal. A hazaiaknál kezdőként lépett pályára a korábban Győrben, Pakson, Fehérváron és Zalaegerszegen is szerepelt, ma már 47 éves Vayer Gábor, de többek között a szintén az első perctől játszó, korábban a Fulhamet is megjárt Somogyi Csabának vagy az ex-diósgyőri Vadász Viktornak is van NB I-es múltja.

A Mezőörs eddig a Bőny, a Vép, a Nagykanizsa és a Kaposvár együttesén verekedte túl magát.

A rendes játékidőben

Az első húsz percben szinte felváltva próbálkoztak a csapatok a gólszerzéssel: az angyalföldiek Sztojka 17 méteres lövésével kerülhettek volna előnybe - Somogyi nagyot mentett a bal alsó elől -, míg a hazaiak elsősorban szögletek után veszélyeztettek, Uram azonban Nagy K. és Zámbó kísérletét is fogta. A félidő második fele már jóval kevesebb izgalmat hozott.

Gera is érezte, hogy ez kevés lehet a továbbjutáshoz, és hármat is cserélt a szünetben, ami hamar meghozta az eredményét. Az 58. percben Holender centerezett jobb oldalról remekül, Berecz pedig két méterről a kapuba továbbított (1-0).

Nem sokkal később Berecz ismét betalálhatott volna, de az ötös jobb sarkáról leadott lövését a kapujából jól kimozduló Somogyi védte. Ezután Radó került nagyobb helyzetbe, de a labda pont felpattant előtte, ezért 14 méteres kísérlete alaposan fölé ment. Kicsivel később pedig Doktorics beadását Holender fejelte kapura 8 méterről, Somogyi azonban fogta a középre tartó próbálkozást.

Aztán váratlanul egyenlített a lelkes hazai szurkolók előtt nagyot küzdő Mezőörs: egy bal oldali bedobás után Venczel ollózott a kapu felé, a labdát végül Végh lőtte közvetlen közelről a kapuba (1-1).

A 90. percben újfent Berecz dönthette volna el a továbbjutást, de nagy helyzetben egy kicsit kivárt, így a leadott lövésébe Vadász tudta belevetni magát önfeláldozóan.

A hosszabbításban

A ráadás első félidejében csak kisebb lehetőségekig jutott a Vasas, a legnagyobb esély Bakti előtt adódott, 16 méteres lövését magabiztosan védte Somogyi. A második játékrészben még ennyi érdemleges sem történt, úgyhogy jöhettek a 11-esek.

Az első két párban senki nem hibázott (Vári és Urblík, majd Simigla és Vida talált be), a harmadik párosnál azonban Kerékgyártó lövését védte Uram, míg Berecz eredményes volt. Ezután Venczel és Zimonyi értékesítette higgadtan 11-esét, majd Böröczky is megtette ezt, így Radónak is a kapuba kellett lőnie, ez sikerült is neki, így a Vasas jutott a negyeddöntőbe.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Mezőörs-Vasas 1-1 (Végh 80., ill. Berecz 58.) - büntetők után: 4-5

Vasas: Uram – Ódor, Otigba, Hidi M – Girsik (Bakti, 46.), Urblík, Sztojka (Berecz, 46.), Deutsch (Doktorics, 60.) – Hinora (Vida, 100.), Szalay (Radó, 46.), Holender (Zimonyi, 85.).

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.