Fotó: twitter.com/RBLeipzig_EN

Légiósok: Sallaiék drámai meccset játszottak, a Lipcse kikapott; már az első félidőben kiállították a magyar védőt Lengyelországban

A Bundesligában és a lengyel élvonalban is több magyar játékos pályára lépett szombaton.
Budai László 2022. április 23., szombat 17:31
Szerző: Budai László 2022. április 23., szombat 17:31

Bundesliga

Több magyar játékos is érdekelt volt a Bundesliga szombati bajnokijain. A Freiburg Sallai Rolanddal a kezdőcsapatában került negyedóra alatt kétgólos hátrányba a Mönchenglabdach elleni hazai bajnokin. Sallaiék azonban a második játékrészben hengereltek, és három gólt szerezve megfordították a mérkőzést, ám az utolsó pillanatokban gólt kaptak, így végül csak egy pontot szereztek (3-3). A magyar válogatott támadó a 89. percig volt a pályán.

A Német Kupa elődöntője után ismét Leipzig-Union Berlin összecsapást rendeztek. A Gulácsi Péterrel és Orbán Willivel felálló lipcseiek bár sokáig vezettek a Schäfer Andrást az első perctől játszató berliniek ellen, két hajrábeli góllal végül az Union örülhetett (1-2). Gulácsi és Orbán végig a pályán volt a hazaiaknál, akik Szoboszlai Dominiket a 75. percben cserélték be, a vendégek magyarját, Schäfert a 68. percben lecserélték.

A Fürth 4-1-es vereségével kiesett az első osztályból.

Bundesliga, 31. forduló

Freiburg-Mönchenglabdach 3-3 (Grifo 49. - 11-esből, Gunter 61., Lienhart 80., ill. Bensebaini 3., Embolo 13., Stindl 93.)

RB Leipzig-Union Berlin 1-2 (Poulsen 46., ill. Michel 86., Behrens 89.)

Frankfurt-Hoffenheim 2-2 (N'Dicka 32., Kamada 66., ill. N'Dicka 12. - öngól, Rutter 78.)

Fürth-Leverkusen 1-4 (Willems 5., ill. Schick 8., Azmoun 18., Paulinho 58., Palacios 84.)

Köln-Bielefeld 3-1 (Uth 3., Modeste 43., Thielmann 86., ill. Hubers 33. - öngól)

Ekstraklasa

Lengyelországban a Tamás Márkkal felálló Slask Wroclaw súlyos, 4-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Termalicától. A magyar légióst már a 39. percben kiállították második sárgája után, a vendégek Varga Rolandot a 90. percben cserélték be.