Fotó: twitter.com/RBLeipzig

A meccs legjobbjának választott Szoboszlai: "A nap végén nem számít, hogy 1-0-ra vagy 4-0-ra nyertünk"

A magyar válogatott középpályás a győztes gólját követően elmondta, nem volt könnyű játszani a Babelsberg otthonában.
Nyikes Zoltán 2021. október 27., szerda 9:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 27., szerda 9:46

Ahogyan arról beszámoltunk, az RB Leipzig a Német Kupa legjobb 32 csapata között 1-0-ra verte idegenben a negyedosztályú Babelsberget. A Bundesliga-csapat győztes találatát a kezdőként 80 percet játszó Szoboszlai Dominik szerezte, míg Willi Orbán végig a pályán volt.

A lefújást követően a magyar középpályást választották meg a meccs legjobbjának, a lipcseiek hivatalos oldalán pedig értékelte is a 90 percet.

– Az volt a célom, hogy a legjobbamat nyújtsam. Tisztelet a Babelsbergnek. Nem volt könnyű itt játszani, és látszott, hogy nagyon akartak nyerni. Mi azonban a saját játékunkra koncentráltunk, és jól is játszottunk, különösen az első félidőben. A második félidőben talán egy kicsit nagyobb tempóra lett volna szükségünk, és egy kicsit szerencsétlenek is voltunk a befejezésekkel. A nap végén nem számít, hogy 1-0-ra vagy 4-0-ra nyertünk. A lényeg, hogy továbbjutottunk a következő fordulóba – idézi Szoboszlait az rbleipzig.com.

Az RB Leipzig számára szombaton folytatódik a bajnokság, az ellenfél a 15. helyen álló Eintracht Frankfurt lesz idegenben.

Német Kupa: Szalai Ádám sarokkal adta a győztes gólpasszt a 114. percben - videó
A Mainz hosszabbítást követően (3-2) búcsúztatta kedden a Bielefeldet a kupában. A mindent eldöntő - és egyébként gyönyörű - találatot a csereként a 73. percben beálló Szalai Ádám készítette elő, méghozzá egy nagyszerű sarkazással a 114. percben.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)