Légiósok: Szoboszlai-dupla és Sallai-gólpassz a balhés és sima kupameccsen - videó

5-1-re győzött kedden a címvédő RB Leipzig a Freiburg elleni Német Kupa-elődöntőn, így öt év alatt negyedszer jutott a berlini fináléba. A két gólt szerző Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is kezdő volt a vendégcsapatban, míg a hazaiaknál a gólpasszig jutó Sallai Roland csereként állt be.
Csakfoci.hu 2023. május 2., kedd 22:43
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 2., kedd 22:43

Már az első félidőben eldöntötte a keddi Német Kupa-elődöntőt az RB Leipzig, amely ekkor 4-0-s előnyre tett szert, köszönhetően a spanyol Dani Olmo góljának és három gólpasszának is.

A második asszisztot Szoboszlai Dominiknak adta, aki a 37. percben egy ügyes kombináció végén, szépen lőtt 15-ről a kapu jobb sarkába, majd egy Cristiano Ronaldóra emlékeztető gólörömöt is bemutatott.

A második félidőben a házigazda Sallai Rolandot is pályára küldte, aki nem sokkal később kiharcolt egy kiállítást, amikor a horvát Gvardiol piros lapot érően rántotta le, majd a magyar szélső szép gólpasszt adott jobbról, a 75. percben a fejjel szépítő osztrák Gregoritschnak.

A vendégcsapatban Szoboszlai mellett Willi Orbán is remekül tette a dolgát, és még az sem zavarta meg, hogy többször is durván odaléptek neki a hazaiak. A kemény belépők mellett több kakaskodás és szurkolói dobálás is akadt a pályán, igen feszült lett a találkozó többször is. Akadt olyan pillanat is, amikor Szoboszlainak kellett lenyugtatnia az egyik ellenfelével összefeszülő Sallait.

De a slusszpoén is Szoboszlaié lett, aki magabiztosan lőtte a kapuba a Simakan felborításáért megítélt 11-est a 97. percben. Az 5-1-s győzelemmel a címvédő RB Leipzig megint döntős lett a Német Kupában, ahol a Stuttgart vagy a Frankfurt vár majd rá.

NÉMET KUPA, ELŐDÖNTŐ:

Freiburg – RB Leipzig 1-5 (Olmo 13., Henrichs 14., Szoboszlai 37., 97. – a másodikat 11-esből, Nkunku 46.)

Piros lap: Gvardiol (RB Leipzig, 58.)

Honvéd
A másodosztályú Budapest Honvéd meghosszabbította a saját nevelésű középpályás, Nyitrai Bence szerződését. (honvedfc.hu)
ZTE/Puskás Akadémia
Újabb kölcsönjátékos
Honlapunk úgy értesült, hogy a zalai együttes ezúttal Ominger Gergőt veheti kölcsön a Puskás Akadémiától.
Marcellin Koukpo
Külföldi lapinformációk szerint a DVTK kiszemelte a szaúdi harmadosztályban szereplő Al Sahel támadóját, Marcellin Koukpót.