Fotó: Union Berlin

Légiósok: Schäferék több mint két és fél órás meccset nyertek meg, Gulácsi ezúttal nem hozott szerencsét - videó

Az Union Berlin legyőzte a Wolfsburgot, az RB Leipzig azonban nem bírt az Augsburggal.
Budai László 2024. február 10., szombat 18:12
Szerző: Budai László 2024. február 10., szombat 18:12

Igen hosszúra húzódott a Schäfer Andrással felálló Union Berlin szombat délutáni, Wolfsburg elleni német bajnokija. A találkozó ráadásul nem indult jól a magyar válogatott középpályásnak, ugyanis csúnyán összefejelt Majerrel, az eset után mindkét labdarúgót ápolni kellett, de szerencsére tudták folytatni a játékot.

Schäfer egyébként igen aktív volt az első félidőben, több jó beadása és egy fölé szálló fejese is volt.

Az első játékrészben hosszabb időre félbeszakadt a találkozó, ugyanis a szurkolók ezúttal is készültek a teniszlabdás tiltakozással. Németország-szerte az utóbbi hetekben egyre gyakrabban léptek így fel a drukkerek az ellen, hogy a Bundesliga-klubok nemrégiben támogatták a szövetséget abban, hogy tárgyalásokat kezdjenek egy stratégiai marketingpartnerrel, amely akár egymilliárd eurót is kifizethet azért, hogy részesedjen a televíziós közvetítési jogok bizonyos százalékából.

Vezetést így végül a 45+25. percben szerzett az Union Doekhi találatával. Az állás a második félidőben nem változott, így az Union nyert - Schäfer az 59. percig volt a pályán (1-0).

Az RB Leipzig ezúttal is Gulácsi Péterrel a kapujában állt fel, most az Augsburg ellen - a lipcseiek azonban csak egy pontot szereztek (2-2). A Leipzig hátrányba került az első félidőben, majd fordított, ám ellenfele egyenlített - Openda így is megnyerhette volna a találkozót, ám a 80. percben büntetőt hibázott. A szintén kezdő Willi Orbán a 68. percig volt a pályán.