Fotó: SC Freiburg

Légiósok: Sallai emberhátrányban szerzett győztes gólt a Szalaiék elleni fordulatos meccs legvégén - videó

A magyar válogatott támadó a 87. percben döntötte el a Hoffenheim elleni összecsapást. Pedig az ellenfél 0-2-ről állt fel, és ekkor már emberelőnyben is játszhatott.
Budai László 2024. január 20., szombat 17:29
Szerző: Budai László 2024. január 20., szombat 17:29

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg a Szalai Attilát ezúttal is a kispadon hagyó Hoffenheimet fogadta a Bundesligában szombat délután.

A 35. percben Sallai próbálkozott kemény lövéssel, de az ellenfél kapusán ekkor ő még nem tudott kifogni. Holer azonban igen, aki a 37. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat, majd Grifo második félidő elején szerzett találatával - amihez Sallai adta az asszisztot - már 2-0 volt a Freiburgnak. A Hoffenheim azonban Weghorst és Beier góljával a hajrára visszahozta döntetlenre az állást (2-2).

Ha ez még nem lett volna elég a Freiburgnak, akkor a csapat a 82. percben még emberhátrányba is került Gulde kiállítása után. Sallai azonban egyikkel sem foglalkozott, és a 85. percben remek fejessel veszélyeztetett, ezt ugyan még ki tudta ütni Baumann, a kipattanót a magyar válogatott támadó azonban kíméletlenül a léc alá vágta. Sallait a 89. percben lecserélték, de góljával így is eldöntötte az összecsapást (3-2) - Szalai nem kapott lehetőséget.

A Freiburg ezzel hetedik a tabellán, a Hoffenheim pedig éppen mögötte állva a nyolcadik.

A Bayer Leverkusen kétszer is hátrányban volt, de mindkétszer egyenlített, majd ismét egy hosszabbításban szerzett góllal nyert - az áldozat ezúttal az RB Leipzig volt (2-3).

Bundesliga, 18. forduló

Freiburg-Hoffenheim 3-2 (Holer 37., Grifo 55., Sallai 85., ill. Weghorst 57., Beier 77.) - piros: Gulde 82. (Freiburg)
Darmstadt-Frankfurt 2-2 (Justvan 61., Klarer 95., ill. Nkounkou 33., Knauff 51.)
Heidenheim-Wolfsburg 1-1 (Jenz 45+2. - öngól, ill. Cerny 7.)
Köln-Dortmund 0-4 (Malen 12., 61., Füllkrug 58., Moukoko 92.)
Bochum-Stuttgart 1-0 (Bero 50.)
RB Leipzig-Bayer Leverkusen 2-3 (Simons 7., Openda 56., ill. Tella 47., Tah 63., Hincapie 91.)

Sky Sports: Szalai Attila átigazol Sallaiékhoz - itt vannak az üzlet részletei
A Hoffenheim magyar válogatott védője kölcsönben másik Bundesliga-csapathoz kerülhet.