Fotó: Vfb Stuttgart Twitter

Légiósok: Korai volt az öröm, a válogatott támadó klubja nem jutott fel a topligába

Németh András csapata, a Hamburg elbukta a Stuttgarttal szembeni osztályozót, így jövőre is csak a Bundesliga 2-ben szerepelhet.
Budai László 2023. június 5., hétfő 22:43
Szerző: Budai László 2023. június 5., hétfő 22:43

Egy héttel ezelőtt, az utolsó német másodosztályú forduló végén - túlságosan korán - már feljutást ünnepeltek a Hamburg szurkolói, amikor szóltak nekik, hogy a párhuzamosan futó Heidenheim meccsén drámai lett a végjáték, és győzelmével utóbbi klub került automatikusan a Bundesligába. A Hamburgra pedig osztályozó várt, amelynek első meccsét 3-0-ra elbukták az első ligás Stuttgarttal szemben, majd most, hétfő este a visszavágón is kikaptak. Bár ezt a találkozót korai hazai gól nyitotta, a Vfb fordított, és végül 3-1-re nyert - a Hamburg így maradt a második vonalban.

Az együttes magyar válogatott támadója, a hosszabb ideje sérült Németh András ezúttal sem segíthette társait.

Bundesliga-osztályozó, 2. mérkőzés

Hamburg-Stuttgart 1-3 (Kittel 6., ill. Millot 48., 64., Silas 97) - összesítésben 1-6

Légiósok: Drámai meccs után maradt versenyben a nemzetközi kupáért a magyar középpályás csapata
Tiefenbach Dániel 87 percet játszott az Austria Lustenauban, amely egy 96. percben szerzett góllal mentette hosszabbításra meccsét, majd a továbbjutást is kiharcolta.