Fotó: twitter.com/afcbournemouth

Légiósok: Kerkez beállása meghozta a nagy fordulatot az angol kupameccsen

Kerkez Milos csereként kezdett, majd beállása után fordított és nyert 3-2-re a Bournemouth az angol másodosztályban szereplő Swansea City otthonában, a Ligakupa 2. fordulójában.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 29., kedd 22:33
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 29., kedd 22:33

A bajnokságban eddig nagyon jó teljesítményt nyútjó Kerkez Milost ezúttal pihentetni próbálta edzője, így a kispadon kezdett a nyáron igazolt magyar válogatott játékos a Ligakupa 2. fordulójának egyik keddi találkozóján.

A légiós nélkül a Bournemouth inkább csak szenvedett, ráadásul a walesi Swansea City már a 9. percben előnybe került.

Kerkezt azonban a második játékrészre bedobta edzője, a szélső pedig aktív játékkal járult hozzá csapata feltámadásához. A Bournemouth bő tíz perc alatt fordított, majd volt válasza arra is, hogy a hazaiak 1-2 után, a 79. percben egyenlíteni tudtak. A vendégek győztes gólját a Kerkezhez hasonlóan a kispadról beálló skót Ryan Christie szerezte a 95. percben.

Egy másik magyar légiós is pályára lépett a kupafordulóban, a Stevenage Hegyi Krisztiánnal a kapuban, büntetőpárbaj után esett ki a sorozatból az Exeter otthonában.

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.