Légiósok: Gyurcsó hiába harcolt ki két 11-est is az EKL-ben - videó

A ciprusi AEK Larnaca hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott szerda este az izraeli Maccabi Tel Aviv ellen a Konferencia Liga 3. selejtezőkörében. A hazai győzelem elmaradása nem Gyurcsó Ádámon múlt.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 10., csütörtök 11:05
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 10., csütörtök 11:05

Bár az izraeliek játszottak sokáig veszélyesebben, de akár a ciprusiak vezetést szerezhettek volna az első félidőben, méghozzá Gyurcsó Ádám révén, ám 16 méteres lövését kiütötte a léc alól Daniel Peretz kapus.

A végig a pályán lévő magyar szélső egy elmaradt 11-es miatt is bosszankodhatott, a 48. percben ugyanis hiába szabálytalankodtak vele a 16-oson belül, a büntető (ekkor még) elmaradt. Igaz, a másik oldalon is akadt hasonlóan véleményes eset.

A második félidő közepén aztán előnybe kerültek az izraeliek és egészen a hajráig vezettek is, amikor is Faraj kiegyenlített a 80. percben, sőt, az AEK kár meg is nyerhette volna a meccset hátrányból fordítva.

A 84. percben Gyurcsót megint - az első esethez igencsak hasonló módon - felborították, és itt már sípolt is a belga bíró. A 11-eshez az északmacedón Trickovski állt oda, ám lövését kiszedte a jobb alsóból az izraeliek kapusa, így maradt az 1-1.

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.