Fotó: Wolfsburg
A VfL Wolfsburg 1300 néző előtt győzött le 9-0-ra egy regionális amatőr válogatottat első felkészülési mérkőzésén. A Herthától igazolt Dárdai Bence kezdőként mutatkozott be új csapatában.
A 18 éves német-magyar tehetséget, Dárdai Bencét azonnal a mélyvízbe dobta edzője, Ralph Hasenhüttl, és a beszámolók szerint kiválóan sikerült a tinédzser debütálása, aki a koránál jóval érettebb játékot mutatott be a középpályán.
A legifjabb Dárdai végig is futballozta az első félidőt (a szünetben aztán teljes sorcsere volt), amelynek a végén 7-0-ra vezetett a Wolfsburg, és a Farkasok végül 9-0-s győzelmet arattak. A Wolfsburgra július 20-án már keményebb próbatétel vár, hiszen a belga Anderlecht lesz az ellenfele.
Átigazolások
FTC
Kiszemelt
A Markaj News értesülései szerint az FTC érdeklődést mutat a 19 éves Tufail Shinwari iránt. A háromszoros pakisztáni válogatott támadó középpályás jelenleg a Karachi United futballistája.
Légiósok
Yaakobishvili Antal
Elképzelhető, hogy Yaakobishvili Antal a következő szezonban is a Tenerifénél marad, ugyanakkor az sem kizárt, hogy a Girona visszarendeli, és értékesíti őt a spanyol első- vagy másodosztályba. (NSO)
DVSC/MLSZ
Kemenes Szabolcs érkezik
A Csakfoci értesülései szerint Kemenes Szabolcs távozik az U19-es válogatott éléről és Debrecenben lesz utánpótlás-sportigazgató.