A Bolla Bendegúzt is bevető Rapid Wien a címvédő Sturm Graz elleni figyelemreméltó, 1-0-s győzelemmel kezdte az új Bundesliga-szezont Ausztriában.
A vasárnapi meccsen a mindent eldöntő gólt a Bolla Bendegúzhoz hasonlóan nyáron igazolt horvát csatár, Dion Beljo szerezte a 29. percben. Bolla végig a pályán volt a Bécsben megrendezett rangadón és a második félidőben csak egy kapusbravúron múlt, hogy ne szerezze meg csapata második gólját.
A Rapid így az Európa Liga-továbbjutás - csütörtökön a török Trabzonspor vár rá - után otthon is eredményesen kezdte a szezont a címvédő Sturm Graz legyőzésével.
Átigazolások
ETO/Csíkszereda
Fiatal varázsló jöhet
A Csíkszereda 19 éves középpályásának, Bödő Efraimnak a szerződtetéséről folytat előrehaladott tárgyalásokat a győri klub.
Légiósok
Kocsis Finnországban
A finn élvonalbeli FF Jaro bejelentette a magyar védő, Kocsis Gergő szerződtetését.
Légiósok
Yaakobishvilit bemutatták
Bemutatták új klubjánál, a spanyol másodosztályú UD Almeríánál a Barcelonától - egyelőre kölcsönben - leigazolt magyar válogatott kapust, Yaakobishvili Áront.