Légiósok: A kupában is visszatért Németh András lecserélése után jutott tovább a Hamburg - videó

A sérülése után néhány napja visszatért Németh Andrást 62 percen át bevető Hamburg továbbjutott a Német Kupában, miután büntetőkkel legyőzte a szintén másodosztályú Bielefeldet.
Csakfoci.hu 2023. október 31., kedd 23:44
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 31., kedd 23:44

Azok után, hogy felépült és a Bundesliga 2-ben visszatért, 28 percet kapva a hétvégén, a Kaiserslautern elleni rangadón (3-3), a Német Kupában kezdőként a 62. percig játszott Németh András, a Hamburg magyar válogatott támadója. A HSV házi gólkirálya, Glatzel így a kispadon kezdett és azt láthatta, hogy a szintén másodosztályú Bielefeld már a 11. percben vezetést szerez Shipnoski góljával.

Németh ide vagy oda, a hamburgiak támadójátékából hiányzott az átütőerő sokáig, majd Glatzel is beállt a sérülése után újra játszó magyar helyére, és a 77. percben csak összejött a fölényben játszó vendégeknek az egyenlítés, az alig pár perce becserélt Jatta fejesével.

A rendes játékidő végén a HSV kapusa, Raab két nagy védést is bemutatott, így a 2-1 helyett jöhetett a hosszabbítás. De csak egy kényszerszünetet követően, ugyanis a Schüco Arenában orvosi vészhelyzet volt a lelátón, emiatt várniuk kellett a csapatoknak.

A kétszer 15 perces ráadás két nagy vendéghelyzettel kezdődött (Königsdörffer és Glatzel is tévesztett), majd a sárga lapoké lett a főszerepet, négyet is kiosztott a bíró a hosszabbításban, például műsesésért vagy kakaskodásért. A folytatásban is a vendégek domináltak a pályán, de újabb gólt nem tudtak szerezni, így a 11-esekre maradt döntés. A büntetőket pedig úgy tűnt, a HSV rúgja jobban, hiszen 3-2-re vezettek, de Krahn kihagyta a meccslabdát, hiába hibázott Klos korábban a hazaiaknál. Jött Großer és meccsben tartotta a házigazdát, ám Wörl a végén kihagyta a 11-esét, így a HSV drámai csatában, de megnyerte a különpárbajt.

A több esti meccsen az élvonalbeli Köln és Heidenheim búcsúja (igaz, utóbbit a Gladbach verte ki) és az emelhető ki, hogy a Bundesliga 2-es Düsseldorf remek meccsen, 6-3-ra verte hosszabbítás után a harmadosztályú Unterhachingot.

NÉMET KUPA, A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Arminia Bielefeld (II.) – Hamburg (II.) 1-1 – 11-esekkel: 3-4

Borussia Mönchengladbach – Heidenheim 3-1

1. FC Kaiserslautern (II.) – 1. FC Köln 3-2

Unterhaching (III.) – Fortuna Düsseldorf (II.) 3-6 – hosszabbítás után

Légiósok: Gulácsinak esélye sem volt, máris kiesett a címvédő RB Leipzig a kupából - videó
Gulácsi Péter kezdőkapusként és csapatkapitányként játszott az RB Leipzig együttesében, amely címvédőként esett ki a legjobb 32 között kedden a Német Kupából, a Wolfsburg otthonában.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.