Légiósok: A 90. percben mentett pontot a sztárcsapat 16 éves magyar támadója - videó

A holland U17-es bajnokság harmadik fordulójának rangadóján az Ajax Kovács Bendegúz 90. percben született góljának köszönhetően mentette döntetlenre (2-2) a Feyenoord elleni találkozót.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 18., hétfő 12:10
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 18., hétfő 12:10

Kovács Bendegúz a lefújás előtt nem sokkal, egy bal oldalról érkezett centerezést terelt öt méterről a hálóba, megszerezve első hivatalos gólját a legendás holland klub mezében. A csatárnak ez volt a harmadik tétmeccse az amszterdami csapatban.

Még áprilisban derült ki, hogy a 16 éves, U16-os magyar válogatott támadó a holland Ajax Amszterdamnál folytatja pályafutását. Kovács Magyarországon a Fiatal Gyémántok, majd a Debreceni DSC-VLA labdarúgója volt, ezt követően szerződött ki Hollandiába, ahol az ARC akadémiáján fejlődhetett tovább. A játékost február végén hívta próbajátékra az Ajax, ami olyan jól sikerült, hogy szerződést is ért.

Az Ajax akadémiáján legutóbb - a jelenleg a MOL Fehérvárban játszó - Schön Szabolcs futballozott, de korábban a felnőtteknél olyan magyar labdarúgók is viselhették az amszterdamiak mezét, mint Varga Zoltán vagy Fischer Pál.

Gyirmót
Ketten távozhatnak
Honlapunk úgy értesült, hogy Soltész Dominik és Kovács Milán is távozik az NB II-es Gyirmót csapatától, utóbbi játékos pedig a Budapest Honvéd színeiben folytathatja.