Légiósok: A 90. percben mentett pontot a sztárcsapat 16 éves magyar támadója - videó

A holland U17-es bajnokság harmadik fordulójának rangadóján az Ajax Kovács Bendegúz 90. percben született góljának köszönhetően mentette döntetlenre (2-2) a Feyenoord elleni találkozót.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 18., hétfő 12:10
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 18., hétfő 12:10

Kovács Bendegúz a lefújás előtt nem sokkal, egy bal oldalról érkezett centerezést terelt öt méterről a hálóba, megszerezve első hivatalos gólját a legendás holland klub mezében. A csatárnak ez volt a harmadik tétmeccse az amszterdami csapatban.

Még áprilisban derült ki, hogy a 16 éves, U16-os magyar válogatott támadó a holland Ajax Amszterdamnál folytatja pályafutását. Kovács Magyarországon a Fiatal Gyémántok, majd a Debreceni DSC-VLA labdarúgója volt, ezt követően szerződött ki Hollandiába, ahol az ARC akadémiáján fejlődhetett tovább. A játékost február végén hívta próbajátékra az Ajax, ami olyan jól sikerült, hogy szerződést is ért.

Az Ajax akadémiáján legutóbb - a jelenleg a MOL Fehérvárban játszó - Schön Szabolcs futballozott, de korábban a felnőtteknél olyan magyar labdarúgók is viselhették az amszterdamiak mezét, mint Varga Zoltán vagy Fischer Pál.

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.