fotó: dvsc.hu

Közleményt adott ki a Debrecen, ez a bennmaradásért folytatott harcban is fontos lehet

Rengeteg sérültje van Nestor El Maestronak, róluk adott helyzetjelentést a klub.
Pék Attila 2025. március 19., szerda 18:09
fotó: dvsc.hu
Rengeteg sérültje van Nestor El Maestronak, róluk adott helyzetjelentést a klub.
Szerző: Pék Attila 2025. március 19., szerda 18:09

Hegyi Krisztián sajnálatos sérülést szenvedett a válogatottnál, ezért Telkiből már vissza is tért Debrecenbe. Ennek apropóján közölt helyzetjelentést sérültjeiről az NB I-ben kiesés ellen harcoló klub.

- A fiatal kapus szerdán MRI-vizsgálaton vett részt, a következő napokban egyéb alapos vizsgálatokon esik át a DVSC orvosi stábja, a Debreceni Egyetem SET központ szakemberei és a West Ham United orvosi stábja közös együttműködésében. A kezelések és a felépülési idő a vizsgálatok után alapján lesz meghatározható - írta a debreceniek közleménye.

Szűcs Tamás az U21-es válogatottnál szenvedett izomsérülést, Vajda Botond ugyanilyen sérüléssel bajlódik, de valószínűleg a jövő héten már a gárdával edzhet.

Bárány Donát túlterheléses talpi sérülése miatt végez különmunkát, jó eséllyel a jövő héten már csapattal tréningezhet. Maurides Roque Junior jobb lábszárában részleges izomszakadás van, rehabilitációja folyamatos, remélhetőleg két héten belül a többiekkel edzhet. Ferenczi Jánosnak még a Nyíregyháza elleni győztes rangadón tört el a szárkapocscsontja, nap mint nap dolgozik a visszatérésért, előreláthatólag két hét múlva csatlakozhat a többiekhez.

Batik Bence esetében a korábbi bal lábközépcsont sérülése miatt ismételt operációk történtek. Jelenleg rehabilitációja zajlik, Kusnyir Erik túl van a keresztszalag sérülése miatti műtéteken, különmunkát végez. Yacouba Silue még egy korábbi edzésen szenvedett bokatörést, megoperálták, rehabilitációja jó ütemben zajlik, előreláthatólag hetek múlva a társakkal edzhet - zárta közleményét a DVSC.

A válogatott szünet után a Debrecen a Kecskemét ellen lép pályára az NB I-ben.

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. PAKSI FC 19 10 6 3 14 36
2. ETO FC 18 10 5 3 19 35
3. FERENCVÁROSI TC 18 10 4 4 17 34
4. DVSC 18 9 4 5 5 31
5. PUSKÁS AKADÉMIA FC 19 8 4 7 0 28
6. KISVÁRDA MASTER GOOD 19 8 3 8 -8 27
7. MTK BUDAPEST 19 7 3 9 -3 24
8. ZTE FC 18 6 6 6 3 24
9. ÚJPEST FC 19 6 5 8 -5 23
10. DVTK 18 4 6 8 -6 18
11. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 19 3 6 10 -15 15
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 18 3 2 13 -21 11

Olvastad már?
Reakció: Jó ötlet az osztályozó vagy teljes tévút? NB I-es és NB II-es vezetők érveltek a Csakfocinak
Mint ismert, az MLSZ fontolgatja, hogy az NB I 11. helyezettje osztályozót vívjon az NB II másodikjával a bennmaradásért. A vélemények igencsak megoszlanak, ezért a Csakfoci négy érintett klubvezető véleményét is kikérte a témában - Polyák Balázs, Sallói István, Révész Attila és Nagy Miklós is elmondta a meglátásait a tervezettel kapcsolatosan honlapunknak.
Elolvasom
Átigazolások
Videoton
Újpestről jött fiatal
Középpályás poszton erősítette tovább keretét a Videoton: az Újpest FC játékosa, Geiger Bálint fél évre, kölcsönbe érkezett a fehérváriakhoz.
Fradi
Corbu érkezhet?
A ciprusi 24sports.com.cy szerint az FTC érdeklődik a Puskás korábbi, az APOEL jelenlegi székely-csángó születésű labdarúgója, Corbu Marius iránt. Az Üllői129 azonban cáfolt.
Kisvárda
Hianga’a Mbock
A Ligue1-ben is megfordult játékossal erősített a Kisvárda.
Tovább az összes átigazoláshoz