Fotó: honvedfc.hu

Korszakos jelenet a Honvéd meccsén: 108 éve nem történt ilyen, Puskást is lepipálták

Minden idők(!) második legfiatalabb kispesti játékosa lépett pályára a Karcag ellen.
Csakfoci.hu 2025. október 1., szerda 12:10
Fotó: honvedfc.hu
Minden idők(!) második legfiatalabb kispesti játékosa lépett pályára a Karcag ellen.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. október 1., szerda 12:10

A hétfői Budapest Honvéd-Karcag NB II-es bajnoki (5-2) 77. perce sporttörténelmi pillanatokat hozott: a kispesti akadémia játékosa, a mindössze 16 éves Somogyi Tamás a szintén tinédzserkorú Szamosi Ádámot váltotta, ezzel 16 évesen és 45 naposan minden idők második legfiatalabb Honvéd-játékosa lett(!), aki bajnoki meccsen pályára lépett a klubhonlap beszámolója szerint.

A csak.taccs.hu összeállításából kiderül, hogy a legfiatalabb pedig valószínűleg Jenni (Jeny) Rudolf volt, akinek az első ismert meccse 1917. március 4-én egy Fővárosi TK elleni 1-1 volt. Az 1901. március 2-án született Jenni ekkor minddössze két nappal volt túl a 16. születésnapján. A legfiatalabb debütánsok között a portál szerint három jelenlegi Honvéd-focista is van, Somogyi mellett Liziczay Zsombor és Kovács Erik, de a toplista élmezőnyében ott van Somogyi testvére, Ádám is, aki tavaly ősszel mutatkozott be az NB II-ben.

Érdekesség még, hogy a listán a 8. a piros-feketék és a magyar labdarúgás legnagyobb alakja, Puskás Ferenc, aki 1943 decemberében 16 évesen és 8 hónaposan debütált.

Olvastad már?
NB II: A Videoton és a Honvéd elárasztotta a forduló válogatottját - itt a csapat
Itt az NB II-es szezon 8. fordulójának válogatottja - összegyűjtöttük, mely játékosok teljesítettek a legjobban honlapunk megítélése szerint.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Az Ajaxnál a korábbi edző
A 36-szoros holland bajnok és egyszeres BL-győztes Ajaxnál lett asszisztensedző Denny Landzaat, aki korábban fél éven keresztül Pascal Jansen vezetőedző segítője volt a Fradinál. (ajax.nl)
MTK Budapest
Aláírt a házi gólkirály
Az MTK Budapest mindenben megállapodott Marin Jurinával jövő nyáron lejáró szerződése meghosszabbításáról, így a gólerős támadó a következő időszakban is kék-fehéreket erősíti majd.
Légiósok
Szoboszlai Dominik
A Manchester City a hírek szerint Szoboszlai Dominikot figyeli, és nem véletlenül: a magyar középpályás egy brit portál szerint tökéletes erősítés lenne Pep Guardiola csapatának.
Tovább az összes átigazoláshoz