Kleinheisler szerencsés gólja, Bolla gólpassza, Bognár bemutatkozott Cipruson - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2022. február 7., hétfő 11:22
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 7., hétfő 11:22

NÉMETORSZÁG

Sallai Roland a szünetben állt be a Köln ellen, amikor csapata már hátrányban volt, aztán néhány perc múlva be is talált a kapuba, ám a gólt videobírós ellenőrzés után érvénytelenítették.

A szintén magyar válogatott Szalai Ádám együttese, a Mainz viszont győzött, 2-0-ra a vendég Hoffenheimmel szemben. Szalai a 87. percben állt be csereként. A támadó legutóbb december 4-én lépett pályára, az elmúlt hetekben közlekedési balesete, majd műtétje miatt nem számíthattak rá.

Az ugyancsak válogatott Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union Berlin kikapott Augsburgban, míg a Frankfurt gólokban gazdag összecsapást nyert meg a Stuttgart otthonában.

A kapus Gulácsi Péterrel és a védő Willi Orbánnal felálló lipcsei együttes korán hátrányba került, a 12. percben Thomas Müller lőtt gólt. Negyedórával később sikerült egyenlítenie a Leipzignek, majd ismét Müller volt eredményes, de gólját videobírós ellenőrzés után érvénytelenítették.

A szünet előtt Robert Lewandowski fejelt látványos és tanítani való mozdulattal Gulácsi kapujába, így egy félidőt követően a bajor sztárcsapatnál volt az előny.

Szoboszlai Dominik a második félidőre kapott lehetőséget a lipcsei csapatban, beállásával megélénkült az együttes játéka, és Christopher Nkunku az 53. percben egyenlített. Öt perc sem kellett viszont a Bayernnek ahhoz, hogy újra előnybe kerüljön, Gulácsi rossz passza után Josko Gvardiol szerencsétlenül ért bele egy kapu elé passzolt labdába, amely a magyar kapus felett a hálóba hullott.

A lefújásig az eredmény már nem változott, bár a Leipzig nagy erőket mozgósított azért, hogy harmadszor is sikerüljön egyenlítenie, de nem járt sikerrel.

BELGIUM

Németh András, a Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója sérülés miatt nem volt nevezve a Waregem elleni bajnokira, csapata2-0-ra nyert hazai pályán a belga élvonal 26. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás, a Cambuur magyar válogatott szélsője a 83. percben kapott lehetőséget az Utrecht ellen. Csapata fordulatokban gazdag mérkőzésen 3-2-re alulmaradt az Utrechttel szemben.

Kerkez Milos, az AZ Alkmaar magyar U21-es válogatott védője a kispadról figyelte az eseményeket a PSV otthonában 2-1-re megnyert bajnokin a holland élvonal 21. fordulójában.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a svájci élvonalban szereplő Grasshoppers magyar válogatott játékosa kezdőként végig a pályán volt a Zürich ellen. A 22 éves védő a 43. percben gólpasszt adott, ezzel még csapata vezetett, amely végül 3-1-re kikapott hazai pályán a svájci élvonal 20. fordulójában. Bolla szezonbeli 15. bajnokiját játszotta, ezeken már két gólnál és három asszisztnál jár a 27-szeres svájci bajnokcsapat színeiben.

CIPRUS

A ciprusi élvonal 19. fordulójának hétfői játéknapján lépett pályára a Megyeri Balázst is foglalkoztató AEL Limasszol a második helyen álló Arisz otthonában.

Az első játékrészben a vendégek kétgólos előnyt szereztek, a fordulás után pedig csak szépítésre futotta az Arisznak, így a magyar játékos csapata három ponttal gazdagodott. Ebben pedig óriási szerepe volt Megyerinek, aki az első és a második játékrészben is több nagy védést mutatott be, így az AEL egyik legjobbja volt.

A Limasszol 17 fordulót követően a 8. helyen áll a ciprusi bajnokságban.

A múlt hét elején az Arisz Limasszolhoz szerződő Bognár István bemutatkozott új csapatában, amely a Gyurcsó Ádámot foglalkoztató AEK Larnaca ellen játszott. Bognár kezdőként 63 percet kapott, Gyurcsó pedig nem volt nevezve a mérkőzésre.

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott védője részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a Xilotimbu elleni ciprusi kupameccsen, ezért kihagyta visszavágót is, csapata pedig 7-1-es összesítéssel a negyeddöntőbe jutott.

Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje végigjátszotta az Olympiakosz Nicosia ellen, csapata szintén ott van a negyeddöntőben, miután 6-1-es összesítéssel jutott tovább a következő körbe. Vasárnap szintén kilencven percet játszott, ezúttal a Megyeri Balázst soraiban tudó AEL Limasszol ellen, mely találkozó az APOEL 3-2-es sikerével ért véget.

Novothny Soma, az Anorthosis Famagusta magyar támadója 70 percet játszott a Pafos ellen, csapata gól nélküli döntetlent játszott, így az első meccsen elért 3-1-es eredménnyel továbbjutott a negyeddöntőbe. A hétvégi bajnokin kezdőként végig a pályán volt, a mérkőzés 1-1-el ért véget.

LENGYELORSZÁG

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője nem volt nevezve a Pogon Szczeczin ellen 2-0-ra elveszített bajnokira.

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott védője felépült a sérüléséből, edzésbe állt, azonban nem volt nevezve a Lechia Gdansk elleni bajnokira. Csapata 2-0-ra kikapott idegenben a lengyel élvonal 20. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott hátvédje kezdőként végigjátszotta a Basaksehir ellen. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett.

Varga Kevin, a Kasimpasa magyar válogatott szélsője nem volt nevezve a Trabzonspor ellen 1-0-ra elveszített bajnokira a török élvonal 24. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond (Parma) a kispadról figyelte az eseményeket a Benevento elleni (0-0) bajnokin.

Nagy Ádám, az AC Pisa magyar válogatott középpályása kezdőként végigjátszotta az Alessandria ellen 1-1-re végződő találkozót az olasz másodosztály 21. fordulójában.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László megpattanó lövésből szerzett góljával egyenlített az NK Osijek a sereghajtó Dragovoljac otthonában vasárnap és végül 3-1-re meg is nyerte a horvát bajnokit. Az eszékiek a második helyen állnak az élvonalban, egy ponttal lemaradva az egy meccsel kevesebbet játszott Dinamo Zagreb mögött.

Lovrencsics Gergő, a Hajduk Split magyar védője kezdőként 75 percet játszott a Gorica ellen 4-0-ra megnyert bajnokin a horvát élvonal 22. fordulójában.

INDIA

Koman Vladimir, a Chennaiyin magyar középpályása előbb kezdőként 66 percet játszott a East Bengal ellen 2-2-es döntetlennel végződő bajnokin, majd a Mumbai City ellen (0-1) nem volt nevezve.