Fennállása során először nyerte meg a vármegyei I-es bajnokságot a 20 éve alapított Király SE, majd a sikerrel vett osztályozó után a következő idényt már az NB III Északnyugati csoportjában kezdhetik meg. Király Gábor 2006-ban alapította egyesületét azzal a céllal, hogy egyszer majd az NB III-ban játszhassanak, és ezzel segíthessék az NB I-es vagy NB II-es Haladás. Időközben a Haladás az NB III-ba zuhant, ezzel több mint 20 év után ismét két egyesület lesz Szombathelyen azonos NB-s sorozatban - derült ki a Haladás FC bejegyzéséből.
A klub közleményéből kiderül, hogy egyeztetett a Király SE részéről Király Gábor, a Haladás részéről Keringer Zsolt, valamint Szombathely polgármestere, dr. Nemény András. A Haladás a közleményében leszögezte, hogy annak ellenére, hogy a következő évadban mindkét egyesület az NB III-ban lesz érdekelt, a Haladás FC fog állni a futball piramisának csúcsán Vas megyében.
A korábbi 108-szoros magyar válogatott Király Gábor a vaol.hu-nak elmondta, hogy az NB III már más kávéház lesz.
- Az egyesületünk 2006-ban alakult, már akkor is az volt a cél, hogy egyszer majd feljussunk az NB III-ba, az NB I-es vagy NB II-es Haladás mögé. De nem állítottunk magunk elé időkorlátot – és a magunk módján akartuk megoldani a feladatot. Vagyis nem vettünk NB III-as jogot, nem tömtük tele a keretet kész labdarúgókkal. Ennek megfelelően először megteremtettük az alapokat, felépítettünk egy jól működő utánpótlásképzést. És nem kapkodtunk. Talán az is jelzi a türelmet, hogy a felnőtt futballcsapatunknak 20 év alatt mindössze három edzője volt: Horváth Levente, Hajmási Milán és most Hegyi László - mondta Király Gábor.
A keret jövőjéről is beszélt, szeretné, hogy azok bizonyítsanak az NB III-ban is, akik kiharcolták a feljutást.
- A furcsa versenykiírásnak köszönhetően nem vagyunk most könnyű helyzetben. Több NB III-as csapat már elkezdte a felkészülést az új szezonra, amikor mi még az osztályozó második meccsét vívtuk. A kulcsemberek közül Schimmer Szabolcs befejezi a futballt, amit sajnálok, de elfogadom a döntését – hozzáteszem, Szabi edzőként is kiváló munkát végez: az U14-es csapattal feljutott az MLSZ országos alap bajnokságba.
Szeretnénk hosszú távon stabil NB III-as csapattá válni, ami nem lesz könnyű – benne van a pakliban, hogy néhány évig liftezni fogunk a harmadosztály és a megyei I. között.
Az előttünk álló szezonban ennek megfelelően a bentmaradás a célunk. Nagyon erős az Északnyugati csoport, komoly tradíciókkal rendelkező csapatokat vonultat fel a mezőny – de állunk a kihívás elé - zárta szavait Király Gábor.