Ilyet még nem láttunk: Rendhagyó szünetet tartottak az NB I-es meccsen - videó

Rendhagyó játékmegszakításra került sor a ramadán miatt a Fizz Ligában.
Csakfoci.hu 2026. március 1., vasárnap 18:00
Rendhagyó játékmegszakításra került sor a ramadán miatt a Fizz Ligában.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. március 1., vasárnap 18:00

A Puskás Akadémia–Nyíregyháza NB I-es mérkőzésen egy kisebb szünetet tartottak a 60. percben, hogy a muzulmán játékosok ihassanak pár kortyot és ehessenek pár falatot naplemente után a ramadán alatt.

A ramadán az iszlám szent hónapja, amely alatt a hívő muszlimok böjtölnek, vagyis nem esznek és nem isznak, miközben a lelki elmélyülésre és az önfegyelemre helyezik a hangsúlyt. A ramadán idején a muszlimok napkeltétől napnyugtáig nem esznek és nem isznak, de amikor lemegy a nap, megtörhetik a böjtöt - és ha ez pont egy meccs közben történik, a bíró rövid időre megállítja a játékot.

A nyíregyháziak két légiósa, a montenegrói Meldin Dreskovic és a nigériai Muhamed Tijani élt is a lehetőséggel. A mérkőzést pedig a Nyíregyháza nyerte 2-1-re. 

Liverpoolban is téma volt ez a napokban:

Olvastad már?
Kerkez egy napig bírta, amit Salah egy hónapig szokott - fotó
A Liverpool magyar válogatott szélsővédője, Kerkez Milos különleges élményt élt át a ramadán idején: pályafutása során először "végigböjtölt" egy teljes napot csapattársával, Mohamed Salahhal együtt, amit aztán egy humoros poszttal zárt le.
Elolvasom
Átigazolások
Sigma Olomouc
Orji légiósnak állt
A cseh Sigma Olomouchoz igazolt az ETO UNI FC korosztályos válogatott támadója, Orji Dávid.
MTK
Hosszabbítás
Meghosszabbították a 19 éves László Krisztián szerződését, aki kupameccsen már a felnőtteknél is debütált. Idén kooperáció keretében a Kozármislenyt erősíti.
KTE
Profi fiatal
Aláírta első profi szerződését a Kecskemét saját nevelésű védője, a 2006-ös születésű Horváth András, aki a Soroksár elleni edzőmeccsen tavasszal bemutatkozhatott az NB II-es csapatban.
Tovább az összes átigazoláshoz