Fotó: fradi.hu

Ilyen szezon ritkán van: a Fradinak három esélye volt, de nem élt vele

Legutóbb a 2016/17-es szezonban fordult elő olyan, hogy a Fradi csak egy pontot szerezzen egy NB I-es ellenfelével szemben három mérkőzés alatt.
Csakfoci.hu 2023. május 16., kedd 8:31
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 16., kedd 8:31

Mint ismert, az NB I 31. fordulójában a Kecskemét otthon ismét 2-0-ra verte a Ferencvárost, ezzel pedig óriási lépést tett a nemzetközi kupaszereplés felé. Szabó István csapata a mostani idényben már harmadszor tört borsot a bajnoki címvédő orra alá, hiszen ősszel is ugyanezt az eredményt érte el a Széktói Stadionban, míg a Groupama Arénában 1-1-es döntetlent játszott, így ebben a szezonban a zöld-fehérek csupán egy pontot tudtak szerezni az újonc ellen, gólarányuk pedig 1-5.

A nem mindennapi negatív egymás elleni eredmények kapcsán a csakfoci.hu megvizsgálta, hogy a 12 csapatos bajnokság bevezetése óta mikor szenvedett meg utoljára ennyire a Fradi egy NB I-es együttes ellen.

Ehhez egészen a 2016/17-es szezonig kell visszaugrani, amikor a Ferencváros két gárdával szemben is csak egy pontot gyűjtött össze. Akkor a Vasas kétszer is 2-1-re győzte le a kilencedik kerületieket, továbbá egy 2-2-es döntetlent hozott össze a két csapat, míg a Paks 2-1-re és 3-1-re győzte le az FTC-t, a harmadik meccsen pedig nem esett gól. Mivel a Fradi évek óta kimagaslik a hazai bajnokságból, és nem gyakran kétszer vagy akár háromszor is legyőzi a szezon során egy-egy ellenfelét, ezért igazán ritkaság, ami most előfordult.

Érdemes még megemlíteni, hogy a mostani szezonban a Mezőkövesd ellen egy vereség és egy döntetlen Sztanyiszlav Csercseszov csapatának mérlege, a borsodiakkal még az utolsó fordulóban találkoznak Botkáék, így még ellenük is van esély egy hasonlóan rossz mérlegre.

Rajtuk kívül is akadtak nehezebb ellenfelek a 34-szeres bajnokcsapat számára az elmúlt években, a 2021/22-es szezonban a Puskás Akadémia és az MTK Budapest ellen két-két pontot szerzett a Fradi, míg a 2019/20-as kiírásban szintén a felcsútiak ellen jött össze csak két pont.

Fradi: Már Pesten a leendő igazolás, Leverkusenben és Dortmundban is megfordult támadó középpályás jöhet - sajtóhír
A bolgár sajtóban megjelentekhez hasonlóan a csakfoci.hu is úgy értesült, hogy lett-marokkói játékost igazolhat a Fradi. Úgy tudjuk, hogy az egyeztetések jelenleg is zajlanak.
Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.