Fotó: cigandse.hu

Hihetetlen történet a magyar fociból: A bíró megmentette a játékos életét, aki nem sokra rá gólt szerzett

Belicza János játékvezető gyors közbeavatkozásának köszönhetően sikerült megmenteni Dienes Tamás életét, aki később, még azon a meccsen betalált.
Budai László 2023. május 9., kedd 9:38
Szerző: Budai László 2023. május 9., kedd 9:38

Elképesztő történetet hozott a múlt vasárnapi, Gönc–Sátoraljaújhely B.-A.-Z. vármegyei II. osztályú találkozó. Egy ártalmatlannak tűnő ütközés következtében a vendégek játékosa, Dienes Tamás a földön maradt, a mérkőzés játékvezetője - aki egyébként az esetről beszámoló Cigánd SE klubigazgatója is, Belicza János - azonnal észlelte, hogy a játékos elvesztette az eszméletét, ezért rögtön stabil oldalfekvésbe helyezte, majd egy szakszerű mozdulattal helyre tette a hátracsúszott nyelvét. A futballista magához tért, majd néhány perccel később segítséggel elhagyta a pályát - de később még visszatért.

- A mérkőzés 42. percében a hazai játékos szabályosan becsúszó szerelést hajtott végre a vendégjátékossal szemben, aki elesett, de sajnos nem tudta védeni a fejét, ezáltal tompítani az ütközést, így az állára érkezett - elevenítette fel a történteket a bíráskodással évek óta foglalkozó Belicza János a cigándi klubhonlapon. - A földről még megpróbált felállni, de elájult. Szerencsére a közelben voltam egy hazai játékossal együtt, aki rögtön jelezte, hogy nagy a baj. Azonnal odaléptem és stabil oldalfekvésbe helyeztem.

Azt tanították, hogy ilyenkor a nyelvét kell először nézni, nehogy lenyelje. Szerencsére sikerült időben kihúzni, ráadásul a sípot időközben a foga közé helyeztem, nehogy szájzárat kapjon. Perceknek tűnt az a pár másodperc mire újra feleszmélt, de szerencsére több játékos is a segítségemre volt! A legfontosabb hogy a fiatal focista rendben van és nem történt maradandó sérülése.

A megyei mérkőzéseken nincs orvosi stáb, és a helyszínen lévők egyetértettek abban, hogy Belicza János megmentette Dienes Tamás életét, aki ráadásul csodával határos módon tudta folytatni a találkozót, sőt, az 58. percben ő szerezte győztes csapata utolsó gólját (0-5).

Vidi: Komoly prémium is elszállt Kodro fölé bombázott 11-esével - részletek
A csakfoci.hu információi szerint fejenként sok millió forinttól estek el a fehérvári játékosok.