Fotó: pmfc.hu

Hatalmas csapás a veretlen NB II-es csapatnak: Ebben a bajnokságban már nem játszhat az 56 gólos nyári szerzemény

Alig kezdődött el a bajnokság, a pécsi Hornyák Marcell számára máris véget ért.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 29., kedd 15:52
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 29., kedd 15:52

Hornyák Marcell a PMFC – Gyirmót bajnoki második félidejének közepén csereként lépett pályára, a pécsi színekben egyúttal debütáló 29 esztendős csatár azonban a 85. percben egy vétlen mozdulat következtében térdsérülést szenvedett - írja a pmfc.hu.

A játékos állapotáról a PMFC csapatorvosa, Dr. Papp Zsolt számolt be.

- Sajnos a sérülés mechanizmusából láthatóvá vált, hogy Hornyák Marcell sérülése komoly. Nem történt kirívó kontakt, a labdára irányuló párharc során rosszul érkezett le, melynek következtében a bal térdében elszakadt az elülső keresztszalag. A műtéti beavatkozás szinte biztos, az MRI-vizsgálat eredményétől függ, hogy egy, vagy két operáción kell átesnie. A keresztszalag pótlása, majd a gyógyulási időszak 8-10 hónapot vehet igénybe.

Hornyák elvesztése azért is komoly csapás a Pécsnek, mert egy gólerős támadóról van szó, aki az elmúlt években a Nyíregyháza, a Diósgyőr és a Csákvár játékosaként 147 NB II-es meccsen 56 gólt szerzett.

A PMFC hat fordul után még veretlen és 12 pontjával az ötödik. Ugyan még nem kapott gólt Weitner Ádám együttese, de csak négyet szerzett hat mérkőzésen.

Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.