Fotó: zaol.hu

Gyász: Elhunyt a korábbi ZTE-edző, aki kétszer juttatta fel a klubot az élvonalba

Elhunyt Madár Gábor, a ZTE legendás edzője.
Csakfoci.hu 2025. október 15., szerda 16:02
Fotó: zaol.hu
Elhunyt Madár Gábor, a ZTE legendás edzője.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. október 15., szerda 16:02
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

87 éves korában elhunyt Madár Gábor, a ZTE labdarúgócsapatának korábbi legendás edzője.

Madár 1938-ban született Vácon, ahol pályafutását játékosként kezdte. 1957-ben Zalaegerszegre került, és ismét az NB II-ben szerepelt a ZTE-ben, egészen a csapat 1972-es feljutásáig. Ezt követően szakosztályvezetőként dolgozott a klubnál, majd később az Olajbányásznál is tevékenykedett, ahol összesen nyolc évet töltött el (1987-1990, 1996-1998).

Az 1990-es években a ZTE vezetőedzőjeként irányította a csapatot, és 1990-ben, majd 1994-ben is az élvonalba juttatta a gárdát. Edzőként dolgozott továbbá Kaposváron, Sopronban és a Hévíz csapatánál is - írta a zaol.hu.

Átigazolások
DVSC
Távozhat a spanyol légiós
Fran Manzanara egy év után távozhat a DVSC-től és a spanyol harmadosztályú AD Alcorcón csapatához igazolhat.
Ex-Fradi
Gartenmann Olaszországban?
Sajtóhírek szerint Stefan Gartenmann közel áll ahhoz, hogy az olasz másodosztályú Sampdoria játékosa legyen.
BVSC
Szélső érkezett
Az NB II-ben szereplő BVSC szerződtette a ZTE-től távozó 21 éves szélsőt, Papp Csongort.
Tovább az összes átigazoláshoz