Kieron O’Connor, a Swiss Ramble néven futó futballpénzügyi oldal szerkesztője összeállította, hogy az egyes klubok mennyi pénzhez juthatnak a 2024/25-ös nemzetközi szezon után - szúrta ki az ulloi129.hu. Ez természetesen hivatalos adatok nélkül csak szakértői becslés, de így is jó képet ad a sorozatok pénzelosztásairól, valamint a várható bevételekről.
A BL-ben a legtöbbet a győztes PSG teheti majd várhatóan zsebre, 145 millió euróval, míg a legkevesebbet a 0 ponttal végző pozsonyi Slovan 23 millió euróval (9 milliárd 283 millió Ft.). A szereplés egyébként nem egyenesen arányos a kapott összeggel (persze van a részvételért és pontok után járó fix pénz is) - például a táblázaton a pozsonyiak mögött végző, szintén 0 pontos Young Boys már 29 millió eurót kapott, hattal többet a szlovákoknál. Még nagyobb a négypontos Sparta Praha és a hárompontos RB Leipzig közötti különbség: a csehek 29 milliót, míg a mögöttük végző németek ennek épp a dupláját vihetik haza, 58 milliót. Ennek oka többek között, hogy az UEFA a tévés jogdíjakból befolyó pénzt is eltérően osztja szét (nagyjából amelyik ország tv-társasága többet ad, annak a klubja többet is kap), és van az elmúlt 10 éves teljesítményt figyelembe vevő, koefficiens alapú díjazás is - ezek pedig igen nagy szeletet tesznek ki az összdíjazásból (hogy pontosan mekkorát azt a cikk alján látható X-bejegyzésben láthatod).
A Ferencváros az Európa Ligában O’Connor szerint összesen 11,7 millió eurót (4 milliárd 722 millió forintot) keresett. Az EL-ben a legkevesebbet az ötpontos Riga (5,8M euró), a legtöbbet pedig a győztes Tottenham (41,4M euró) kaphatja.
A Fradi Európa Ligában elért 17. helye a 12 szerzett ponttal 10 koefficiens pontot ért, összehasonlításképp a Bajnokok Ligájába jutó, de ott pontot nem szerző Slovan 6 koefficiens pontot gyűjtött. 10 koefficiens pontot a BL-ben a 6-6 pontos Crvena Zvezda, Sturm Graz kettős szerzett - hívta fel rá a figyelmet a Fradi szurkolói oldala.
A Konferencia Ligában a Legia Varsó focizott össze körülbelül annyi pénzt, mint a Fradi, a lengyelek 10,8 millió eurót (900 ezer euróval kevesebbet az FTC-nél), de ehhez is kellett egy főtáblás hetedik hely, majd egy sikeresen megvívott nyolcaddöntős párharc.
Az FTC így körülbelül dupla annyit kasszírozott, mint egy évvel ezelőtt: akkor kicsivel több mint 6 millió eurót (akkori árfolyamon 2 millárd 362 millió forintot) fociztak össze a Konferencia Ligában, most pedig ugye 11,7 millió eurót (4 milliárd 722 millió forintot) az EL-ben.
Az Európa Liga pénzelosztásai

Ezeket és ilyen arányban veszi figyelembe az UEFA a pénzelosztásnál
Revenue in UEFA club competitions is now distributed via three elements:
1. Participation – equal share
2. Performance – prize money
3. Value Pillar – combining the previous TV pool and UEFA coefficient pic.twitter.com/mPgy9dhPA9— Swiss Ramble (@SwissRamble) June 5, 2025



