Fotó: szegedma.hu

Fiatalkorú játékvezetőt ütött meg a meccsen a magyar kapus - pénzbüntetéssel sújtották

Az ütés következtében a játékvezetőnek nyolc napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek.
Csakfoci.hu 2024. november 27., szerda 16:42
Fotó: szegedma.hu
Az ütés következtében a játékvezetőnek nyolc napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. november 27., szerda 16:42

Jogerősen 325 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta a Szegedi Járásbíróság azt a labdarúgókapust, aki megütött egy játékvezetőt. Horváth-Tóth Imola, a Szegedi Törvényszék szóvivője azt közölte szerdán az MTI-vel, hogy a férfit nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaságban és könnyű testi sértésben mondta ki bűnösnek a bíróság.

A Szeged Városi Kispályás Labdarúgó Bajnokságban október 10-én rendezett egyik mérkőzésen az egyik csapat több játékosa – köztük a vádlott is – a mérkőzés 48. percében bírálni kezdte a játékvezető döntését. A szóváltás során a vádlott a – még fiatalkorú - játékvezetőhöz lépett, majd egyik kezével, kapuskesztyűben kis-közepes erővel megütötte a bírót. A sértett hanyatt esett, és nyolc napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek.

A vádlott kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy a nyilvános rendezvényen tartózkodó más embereket megbotránkoztasson, bennük riadalmat keltsen. A bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlott büntetlen előéletét, beismerő vallomását, megbánó magtartását, azt, hogy a tárgyaláson jelen lévő sértettől bocsánatot kért és két kiskorú gyermek eltartásáról gondoskodik. Súlyosító körülményként vette figyelembe, hogy a sértett fiatalkorú, a vádlott tettét többen látták, valamint azt is, hogy a hasonló bűncselekmények országszerte elszaporodtak. (MTI)

Olvastad már?
Rossi legújabb felfedezettje iránt az Újpest és egy másik NB I-es csapat is érdeklődhet - a külföldi kérők közbeszólhatnak
Nikitscher Tamás iránt az Újpest is érdeklődhet a téli átigazolási időszakban, a játékos jövője azonban függhet a Kecskemét téli helyezésétől és elsősorban a külföldi érdeklődőktől is.
Elolvasom
Átigazolások
FTC
Kubatov kifakadt
Hiába ajánlott összesen közel 5 millió eurót négy magyar kiszemeltért a Fradi, nem akarják őket neki eladni - árulta el Kubatov Gábor, az FTC elnöke.
Ferencváros
Angol ajánlatra mondtak nemet
A angol Bournemouth folytatja az egyeztetéseket a Ferencvárossal Tóth Alex átigazolásáról, miután az angol klub első, 8,6 millió fontos ajánlatát elutasította az FTC. (Sky Sports)
DVTK / FTC
A Fradi-szélső újra Miskolcon
Ismét Diósgyőrben szerepel kölcsönben a 2006-os születésű Varga Zétény, aki az előző idényben is piros-fehérben játszott.
Tovább az összes átigazoláshoz