Fotó: facebook.com/mezokovesdzsory

Felkészülés: Potyogtak a gólok az NB I-es kiesőjelölt és az NB II bajnokesélyesének meccsén

Az NB I-es bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését játszotta a Mezőkövesd, amely az NB II-es listavezető Nyíregyháza Spartacust fogadta vasárnap, és 4-3-ra győzött.
Csakfoci.hu 2024. január 28., vasárnap 18:19
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 28., vasárnap 18:19

A vasárnapi, 90+45 perces és zártkapus találkozó "rendes" játékideje 3-3-s döntetlennel zárult, úgy, hogy a Szpari háromszor is vezetett a Zsóry Edzőcentrumban, de a hazaiak mindháromszor egyenlíteni tudtak. Az NB I-es gárdában a szerb Stefan Drazic duplázni tudott.

A plusz 45 percben a Mezőkövesd szerezte az egyetlen gólt, itt Lukic volt eredményes.

A hazaiaknál pályára lépett a hosszú évek óta a Vasasnál szereplő 27 éves jobbhátvéd, Szivacski Donát is.

Felkészülési mérkőzés:

Mezőkövesd – Nyíregyháza 4-3 (Drazic 20., 81. – a másodikat 11-esből, Babunski 38., Lukic 100., ill. M. B. Ramos 15., Kovácsréti 33., Nagy B. 63.)

Mezőkövesd, kezdőcsapat: Piscitelli, Kállai K., Pillár, Beriashvili, Vajda, Gomis, Cseke, Babunski, Molnár, Samperio, Drazic

Mezőkövesd, III. játékrész: Kovácsik - Kállai Z., Lukic, Szilágyi, Szalai, Bőle, Nagy G., Hedlund, Szolgai, Kojnok, Szivacski

Nyíregyháza: Dala (Fejér, 90.) – Baki (Tamás, 90.), Alaxai (Temesvári, 90.), Gengeliczki (Deutsch, 90.), Farkas (Pataki, 90.), Toma (Vass, 90.), Kesztyűs (Sigér, 90.), Kovácsréti (Nagy B., 46.), Nagy D. (Herjeczki, 90.), Myke (Novák, 90.), Géresi (Beke, 90.)

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.