Felkészülés: Osztrák élcsapatot vert a Kecskemét, szögletből is született gól

Zsótér Donát és Banó-Szabó Bence volt eredményes a magyar csapatban.
Nyikes Zoltán 2024. január 20., szombat 11:03
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 20., szombat 11:03

Két felkészülési mérkőzés is szerepel a Kecskeméti TE szombati programjában, a délelőtt folyamán az osztrák élvonal második helyén álló Sturm Graz volt az NB I-es csapat ellenfele.

Villámrajtot vett a KTE, a második percben Májer beadása után Zsótér elé került a labda, aki nem is hibázott és vezetést szerzett - derült ki a KTE klubhonlapjának élő közvetítéséből. Ezt követően kiegyenlítetté vált a mérkőzés, nagyobb helyzet egyik oldalon sem alakult ki. A 33. percben közel került az egyenlítéshez a Sturm, amikor Scharmer lövése a kapufán csattant, majd Horváth éles szögből leadott kísérlete zárta a játékrészt.

A szünet után tovább növelte előnyét a Kecskemét, Banó-Szabó szögletből volt eredményes. Vargának is akadt dolga, rövid időn belül két lövést is kellett hárítania, majd a 73. percben ismét a kapufa mentette meg a magyar csapatot. A hosszabbításban aztán egy kezezés miatt befújt tizenegyest értékesített  a Sturm, így 2-1-re nyert a Kecskemét.

Felkészülési mérkőzés, Belek, Törökország

Kecskeméti TE-Sturm Graz 2-1 (Zsótér 2., Banó-Szabó 52., ill. Prass 94.  - 11-esből)

KTE: Varga B. – Májer, Szabó A., Belényesi, Katona L., Zeke – Zsótér, Vágó, Banó-Szabó, Horváth K. – Pálinkás.

NB I-es téli felkészülés: Az MTK szlovák élcsapat ellen játszotta a bajnoki főpróbát - menetrend, eredmények
Folyamatosan alakul az NB I-es csapatok felkészülési programja a 2023/24-es szezon téli szünetében. A Csakfoci rendszeresen összegyűjt minden információt a klubok edzőmeccseiről. Ahogyan azt megszokhattátok, a könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkezünk. A következő napok programja mellett az összecsapásokat és az információkat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.