Fotó: kecskemetite.hu

Felkészülés: Nem bírt a lengyel kiesőjelölttel a 11-est hibázó Kecskemét

Negyedik edzőmeccsét játszotta le a törökországi Belekben a KTE, kedden a lengyel élvonalban kiesőhelyen álló Ruch Chorzów volt az ellenfél - 1-1 lett a találkozó vége.
Dudás Gábor 2024. január 23., kedd 18:40
Szerző: Dudás Gábor 2024. január 23., kedd 18:40

A lengyel Ruch Chorzów 19 meccsen csak egyszer győzött a lengyel élvonalban, így jelenleg az utolsó előtti, 17. helyen áll az Ekstraklasában. Ám így is alaposan megnehezítette a KTE dolgát.

Gyorsan vezetést is szerzett kedden a jobban kezdő lengyel ellenfél, a 12. percben egy, a középpályán eladott labdából indult el a Ruch, az akció végén Kozak cselezett jobbról befelé, majd ballal a hosszú felsőbe tekert 16 méterről (1-0) - írja a kecskemetite.hu.

Innentől rákapcsolt a Kecskemét, de sem 11-esből (a magyar válogatott Horváth Krisztofer lövését védte a horvát Dante Stipica), sem Banó-Szabó két veszélyes kísérletéből nem tudott a kapuba találni az első félidőben.

A szünet után is sorjáztak a kecskeméti helyzetek, a 60. percben Meskhi a lécet is eltalálta, majd a 66. percben góllá érett a magyar fölény: Szendrei volt erőszakos, majd 16 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (1-1).

A lengyelek ugyan kevesebb veszélyt jelentettek a kapura, de aztán két perc alatt kétszer is bravúr kellett Kersáktól, előbb egy veszélyes tekerést tolt ki a léc alól, majd egy fejest ütött ki bravúrral rögtön a szöglet után. A hajrában még mindkét csapat előtt adódott helyzet, de gól már nem esett, maradt az 1-1.

Felkészülési mérkőzés, Belek (Törökország):

Ruch Chorzów – Kecskeméti TE 1-1 (Kozak 12. ill. Szendrei 66.)

KTE, I. félidő: Varga B. – Májer, Szabó A., Belényesi, Katona L., Zeke – Vágó, Zsótér, Banó-Szabó, Horváth K. – Pálinkás.

KTE, II. félidő: - Kersák – Nagy O., Szűcs K., Polyák, Iyinbor, Zeke (Artner 70.) – Derekas, Helmich, Kovács K., Meskhi – Szendrei

Váratlan fordulat: Török klub licitálhatja túl az Újpestet a komoly kiszemelt ügyében
A lila-fehérekhez tartó szerb védő, Filip Damjanovic inkább Törökországba menne, már tárgyal az ottani kérőjével.
Koszta Márk
Sajtóhírek szerint a nyáron véget érhet Koszta Márk izraeli kölcsönjátéka, aligha hosszabbítanak a magyar támadóval.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.