Fotó: Dinamo Bukarest / Facebook

Felkészülés: Megverte a ZTE a 18-szoros román bajnokcsapatot

A Zetének egy, a 87. percben szerzett góllal sikerült megnyernie a vasárnapi felkészülési mérkőzését a Dinamo Bukarest ellen.
Csakfoci.hu 2023. július 2., vasárnap 21:33
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 2., vasárnap 21:33

A ZTE vasárnap este a 18-szoros román bajnok - és az élvonalba néhány hete visszajutó - Dinamo Bukarest ellen játszotta második felkészülési találkozóját Szlovéniában.

A mérkőzés első nagyobb helyzete Tajti előtt adódott, aki a 15. percben bombázott a kapu fölé, majd Safronov helyzete maradt ki egy szögletet követően. Az első játékrész második felében Szalay kétszer is veszélyeztette a román kaput, de egyikből sem született gól - derül ki a ztefc.hu beszámolójából.

A második félidő első nagy lehetősége is a zalaiak fiatal csatárának nevéhez fűződött, azonban Szalay lövését a 62. percben szögletre mentették. Három perccel később egy gyors kontrát követően Meshack előtt adódott lehetőség, ám ez a helyzet is kimaradt.

A 80. percben Kovács ugrott ki jó ütemben, de lövését szögletre blokkolták. A sarokrúgásból Mocsi veszélyeztetett, de a középhátvéd kapáslövése a kapu mellé szállt. A 87. percben aztán megtört a jég: a csereként beállt Németh Dániel remekül hozta helyzetbe a szintén a padról beszállt Milovanovikjot, aki nem teketóriázott és 16 méterről kilőtte a bal felső sarkot. (1-0)

A Zete végig fölénybe futballozott, a bukaresti csapat pedig csak ritkán jutott el a kapuig, veszélyesebb helyzetük pedig nem is volt a mérkőzés során. Így a Magyar Kupa-győztes és a horvát Eszék elleni Európa Konferencia Liga selejtezőjére készülő zalaiak sikerrel vették a nyári felkészülés második edzőmérkőzését. A kék-fehérek legközelebb július 6-án lépnek pályára, az NB II-es Gyirmót FC Győr otthonában.

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia:

ZTE FC - Dinamo Bukarest 1-0 (Milovanovikj 87.)

ZTE: Senkó (Kiss, 45.) – Huszti (Csóka Do., 85.), Mocsi, Safronov (Csóka Dá., 60.), Gergényi (Bedi, 45.) – Szalay (Klausz, 70.), Szendrei (Soltész, 46.), Sankovic (Kovács, 60.), Meshack (Milovanovikj, 70.) – Tajti (Mim, 60.) – Sajbán (Németh D., 46.)

Történelmi nap: A Liverpool bejelentette Szoboszlai Dominik leigazolását - hivatalos
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik az FC Liverpoolban folytatja pályafutását.
Megvan az új vezetőedző
Ahogyan azt előre jeleztük, Bartosz Grzelak távozását követően Pető Tamás vette át a Fehérvár irányítását.
Vasas
Kapust igazoltak
A 23 éves Kiss Ágoston az előző szezonban a kieső Tiszakécskét erősítette, de a WYSCOUT adatai alapján ő volt a másodosztály legjobb kapusa.
Újpest/Fehérvár
Bartosz Grzelak
A Csakfoci korábbi hírének megfelelően Bartosz Grzelak távozott a Viditől és az Újpest vezetőedzője lett.