Fotó: dvtk.eu

Felkészülés: Kuznyecov 16 éves fia is játszott a Diósgyőr vesztes edzőmeccsén, szlovák csapattól kapott ki a Kövesd - eredmények

A Mezőkövesddel és a DVTK-val folytatódott a szombati meccsdömping, előbbi együttes zárt kapuk mögött fogadta a szlovák ligában szereplő Kassát, utóbbi pedig az MLS előző kiírásában a Nyugati-csoport 6. helyén végző, majd a playoff nyolcaddöntőjében kiesett Vancouver Whitecaps ellen játszott.
Nyikes Zoltán 2024. január 20., szombat 13:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 20., szombat 13:36

A Diósgyőr kapusának már az első percben akadt tennivalója, egy előrevágott labda megcsúszott a frissen locsolt gyepen és Stephenről a saját kapuja felé pattant, ám Odyntsov nagyot vetődve oldalra ütötte azt - írja a dvtk.eu. A 18. percben egy szép, a kapustól felépített támadás végén Stephen balról centerezett, a hosszú oldalon Jurek érkezett, és magasra ugorva nagy erővel alig fejelt a rövid oldali kapufa mellé, mint ahogyan néhány perccel később Bényei is keveset tévedett a kapáslövésénél.

A második játékrész Vallejo nagy mentésével indult. Az 58. percben egy támadáson belül két hatalmas lehetőség is adódott a kanadaiak előtt: előbb Stephen blokkolt az ötös előterében, majd a kipattanót a rövid alsó sarok mellé vágták. Két percre rá Jurek nagy erejű lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot egy 19 méteres szabadrúgást követően. A 65. minutumban vezetést szerzett a Vancouver: alig állt be Tóth Balázs, egy közeli lövés után máris bravúrt kellett bemutatnia, azonban az oldalra ütött labdára érkezett Nicolas Chateau, aki jobbról a kapuba lőtt.

A hajrában Acolatse és Pernambuco is próbálkozott, de egyikük sem járt sikerrel, így a Vancouver 1-0-ra nyert. Érdekesség, hogy a találkozó 89. percében pályára lépett a Kuznyecov Szergej 16 éves fia, Kuznyecov Daniel, aki a mostani idényben a DVTK U19-es és U17-es csapatában játszott.

Felkészülési mérkőzés, Marbella, Spanyolország

DVTK-Vancouver (MLS) 0-1 (Chateau 65.)

DVTK: Odyntsov - Gera, Szatmári (Baco, 46.), Lund, Stephen - Holdampf, Vallejo, Bényei - Jurek, Kampetsis, Vancas.
63. perctől: Tóth - Csirmaz, Farkas, Baco, Bokros - Szamosi, Demeter (Kuznyecov D., 89.), Popadiuc - Pernambuco, Edomwonyi, Acolatse.

A mezőkövesdi Facebook-oldal beszámolója szerint a borsodi csapat kezdte aktívabban a mérkőzést, Drazic révén 11-est végezhetett el kezezés miatt, a büntető azonban kimaradt a 3. percben. A vendégek Medved góljával vezetést szereztek a 25. percben, Molnár azonban két perccel később egyenlített, így a szünetben 1-1-re állt a találkozó.

A 48. percben újra vezettek a vendégek Fasko 11-esből szerzett találatával. Ezt követően elsősorban a két 16-os között pattogott a labda, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, az iramra azonban nem lehetett panasz. A hajrában a Kövesd nagy fölényben játszott, gólt szerezni azonban nem sikerült, így a mérkőzés egygólos kassai sikerrel zárult.

Felkészülési mérkőzés, Mezőkövesd

Mezőkövesd-Kassa (szlovák I.) 1-2 (Molnár 26., ill. Medved 24., Fasko 47. - 11-esből)

Kövesd: Piscitelli – Kállai K., Beriashvili, Pillár, Vajda – Gomis, Cseke, Babunski – Cseri, Molnár, Drazic.
2. félidő: Piscitelli – Kojnok, Beriashvili, Pillár, Vajda – Szolgai, Cseke, Babunski – Cseri, Molnár, Drazic.

A románok a Diósgyőr új igazolása miatt sírnak, aki gyorskaján élt: "A magyarok mindent elvesznek!"
A DVTK-hoz igazolt Doru Popadiuc kapcsán tett érdekes megjegyzéseket egy román lap, kiemelve a támadó középpályás állítólagos diósgyőri fizetését és korábbi étkezési szokásait is.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.