Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: Háromszoros EL-győztes döntött a Loki ellen, Slaven Bilic csapata nem bírt a Puskással - eredmények

A korábbi 65-szörös argentin válogatott sztár, Éver Banega lőtte a győztes gólt a DVSC ellen, a Paks ötször talált be a Csíkszeredának, döntetlenezett a Puskás és a Kisvárda.
Nyikes Zoltán 2023. július 19., szerda 22:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. július 19., szerda 22:28

A Paksi FC a román másodosztályban szereplő Csíkszereda ellen lépett pályára péntek délután a szlovéniai edzőtáborban.

Az első játékrészben kétszer is vezetést tudott szerezni a székelyföldi együttes - amelynél az NB I-ben is megfordult Makrai Gábor is eredményes volt -, ám a tolnaiak mindkétszer tudtak válaszolni, először Haraszti Zsolt révén, majd a korábbi paksi védő, Kelemen Dávid öngóljának köszönhetően, így 2-2-es állásnak jött el a szünet. A fordulás után azonban már csak az NB I-es csapat talált be, Könyves Norbert, Papp Kristóf és Hahn János voltak a gólszerzők, így 5-2-re nyert a Paks.

Felkészülési mérkőzés, Konjice, Szlovénia

Paksi FC-Csíkszereda (román II.) 5-2 (Haraszti 14., Kelemen 44. - öngól, Könyves 63., Papp 74., Hahn 83., ill. Makrai 10., Jebari 18.)

Paks: Simon, Papp, Böde, Gregor, Földi, Silye, Balogh, Mezei, Haraszti, Horváth K., Beke
Csereként pályára lépett: Kinyik, Vas, Pesti, Bőle, Osváth, Hegedűs, Windecker, Szabó B., Hahn, Könyves, Kovács

Csíkszereda: Gyenge, Gheralia, Kelemen, Apró, Gál-Andrezly, Veress, Nagy, Rónai, Soufiane, Kovács, Makrai
Csereként pályára lépett: Csiszer, Balogh, Kárándi, Gergely, Csürös, Vita, Pintér, Simó, Magyari, Jelena

Utolsó ausztriai, egyben utolsó felkészülési mérkőzését az izraeli élvonalba visszajutott Maccabi Petah Tikva ellen játszotta a Kisvárda.

A kisvárdai klubhonlap beszámolója szerint a Maccabi találta el először a kaput, pontosabban a lécet. Aztán jött a Jasmin Mesanovic által kiharcolt büntető, amit Lucas váltott gólra. A folytatásban is támadásban maradt az NB I-es csapat, jöhettek volna az újabb gólok, de Branimir Cipetic fejesét kipiszkálta a léc alól a kapus, Dominik Kovacicét a kapu torkából vágták ki, a többiek nem találtak célt.

Milos Kruscic vezetőedző a 60. percig hagyta fenn a kezdőt, tervét némileg keresztülhúzta, hogy Ötvös Bencét a második félidő elején – remélhetőleg csak – kisebb sérülés miatt le kellett cserélnie. Az újonnan érkezők közül Milos Spasicnak és Mario Ilievskinek is volt helyzete, de azok kimaradtak, az izraeliek pedig egy időre átvették az irányítást, és a hajrában egyenlítettek. A végjátékban az izraeli ellenfél tizenhatosán belül pattogott a labda, szögleteket harcolt ki a Kisvárda, de újabb gólt már nem, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

Felkészülési mérkőzés, Mönichkirchen, Ausztria

Kisvárda-Maccabi Petah Tikva (izraeli I.) 1-1 (Lucas 11-esből, 13., illetve Ben Sahar 84.)

Kisvárda: Petkovic – D. Kovacic, Jovicic, Széles – Cipetic, Lucas, Ötvös (Körmendi, 52.), Vida K. – Czékus, Mesanovic, Camaj.
A 61. perctől: Petkovic – R. Stefan, Lippai T., Cipetic – Navrátil, Szőr, Körmendi, Alic – Spasic, Ilievski, Makowski

A Puskás Akadémia a negyedik nyári felkészülési meccsén a szaúdi al-Fateh SC ellen lépett pályára, melynek júliusban kinevezett horvát vezetőedzőjével, a játékosként világbajnoki bronzérmes Slaven Biliccsel Hornyák Zsolt jó hangulatban beszélgetett a bemelegítés alatt - derül ki a pfla.hu beszámolójából.

A találkozó első komoly lehetőségére a 9. percig kellett várni, amikor a Jonathan Levi szöglete utáni kavarodást kihasználva Batik Bence tüzelt, de végül a gólvonalról sikerült menteniük a szaúdiaknak. A 18. percben Markek Tamásnak is nagyot kellett védenie, a kapus Feras Albrikan közeli lövését ütötte szögletre.  A 31. percben Luciano Slagveer húzott el a balszélen, majd beadása után Gruber Zsombor készített elő Jakov Puljicnak, a horvát támadó lövését azonban hárítani tudta Jakob Rinne kapus. Az első játékrészben több lehetőség már nem alakult ki egyik csapat kapuja előtt sem, így gólnélküli döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A szünet után sokáig esemény nélkül zajlott a mérkőzés, majd a 67. percben Slagveer jobboldali szabadrúgása után Patrizio Stronati tudott fejelni, de blokkolták a védők a próbálkozást. A második játékrészben elsősorban Colley-t próbálták megjátszani a társak, a csatár többször remekül meg is tartotta a labdát, ám komolyabb helyzetet így sem tudott kialakítani a magyar csapat. A végén még Ormonde-Ottewill beadása után Corbu próbálkozott meg egy kapáslövéssel, de a védők ezúttal is blokkoltak. A lefújás előtt még Szolnoki Roland bedobása után egy Colley-fejessel veszélyeztetett a PFLA, de az eredmény nem változott.

Felkészülési mérkőzés, Wartberg, Ausztria

Puskás Akadémia-al-Fateh SC (szaúdi I.) 0-0

Puskás Akadémia FC: Markek (Tóth B., a szünetben) – Szolnoki, Batik, Stronati, Ormonde-Ottewill – Levi (Posztobányi 77.), Plsek (Favorov 62.), Corbu, Slagveer – Gruber (Colley, a szünetben), Puljic (Kern 86.)

Az ausztriai edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Loki szerdán kora este, mégpedig a szaúdi al-Shabab együttese ellen. Az ellenfélről sokat elárul, hogy a kezdőcsapatában ott volt a 65-szörös argentin válogatott, a Sevilla csapatával 3-szoros Európa Liga-győztes Éver Banega, illetve a 24-szeres kolumbiai válogatott egykori Flamengo-játékos, Gustavo Cuellar is - írja a dvsc.hu.

A mérkőzés elején jó iramban kóstolgatták egymást a csapatok, az első helyzetet a 3. percben a szaúdiak hagyták ki. Ezt követően kiegyenlített játék zajlott a pályán, érdemleges kapura lövés nélkül. Az első félidő második felében a Loki egyre magabiztosabbá vált, a 29. percben Dzsudzsák Balázs átlövését a kapus bravúrral hárította, Vajda Botond ismétlése után pedig a védők a gólvonalról vágták ki a labdát. A 31. percben Dorian Babunski ziccerénél ismét védett a szaúdiak hálóőre, a szünet előtt aztán még némi dulakodás is volt, de gól nem esett.

A második játékrész elején inkább a DVSC uralta a mezőnyt, az 50. percben Ferenczi János 18 méteres lövését fogta a kapus, mindeközben elkezdett szakadni az eső. Az 59. percben ezt használta ki Banega, aki egy ravasz, rövid sarkos lövéssel bevette a debreceni kaput (0-1). A folytatásban Bódi Ádám csavarását bravúrral ütötte ki az al-Shabab kapusa, majd 20 perccel a vége előtt beállt Szécsi Márk, Joao Oliveira és Brandon Domingues. A Loki mindent megtett az egyenlítésért, de egy szöglet utáni gólját a bíró valamiért szabálytalannak ítélte. A végén már nagy mezőnyfölényben játszott a DVSC, azonban maradt a 0-1.

Felkészülési mérkőzés, Irdning, Ausztria

Debreceni VSC-al-Shabab 0-1 (Banega 59.)

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Romanchuk (Loncar, 76.), Ferenczi – Lagator, Manrique – Vajda (Joao Oliveira, 70.), Dzsudzsák (Szécsi, 70.), Bódi – Dorian Babunski (Domingues, 70.).

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.