Fotó: puskasakademia.hu

Felkészülés: Hajrágólokkal vert MLS-csapatot a Puskás Akadémia - próbázó és visszatérő is volt a magyaroknál

A Puskás Akadémia 2-0-ra győzött a Vancouver Whitecaps elleni felkészülési mérkőzésen. A felcsútiaknál próbázott a finn Urho Nissilä, míg Batik Bence hosszú idő után játszott újra.
Póczik Dávid 2024. január 22., hétfő 17:12
Szerző: Póczik Dávid 2024. január 22., hétfő 17:12

A Puskás Akadémia hétfő délután az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Vancouver Whitecaps ellen lépett pályára második idei felkészülési mérkőzésén a spanyolországi edzőtáborban - derült ki a klubhonlap tájékoztatásából. A kezdőben helyet kapott Urho Nissilä, aki próbajátékon vesz részt az NB I-es csapatnál. A 27 éves középpályás korábban pályára lépett már a finn nemzeti együttesben is, a szakmai stáb a spanyolországi edzőtábor végén dönt majd arról, hogy a klub szerződteti-e.

A találkozó első helyzetére a 14. percig kellett várni, amikor Komáromi György hozta helyzetbe Luciano Slagveert egy remek íveléssel, a holland szélső azonban célt tévesztett távoli lövésével. Aztán a 28. percben újra a magyar csapat előtt adódott lehetőség, amikor egy szöglet utáni lecsorgót Corbu Marius küldött kapura, de a labda végül elakadt a kanadai védőkben. A félidő hajrájában Artem Favorovot Jakus Plsek váltotta a középpályán, majd a 42. percben a vancouveriek is kialakítottak egy lehetőséget, de Pécsi Ármin kapus magabiztosan védett a fejes után, egy perccel később pedig a kapufa segítette ki a felcsútiakat hátul.

Gól nélküli döntetlennel fordultak a felek, majd a második játékrész első helyzetét a Whitecaps alakította ki, amikor Levonte Johnson tűzte kapura a labdát, de Pécsi ezúttal is résen volt. A 72. percben aztán egy nagy visszatérőnek örülhetett a Puskás, hiszen Batik Bence 2023. október 22-én elvszenvedett talpsérülése után először lépett pályára.

A találkozó hajrájában dőlt el a mérkőzés: Nagy Zsolt gólpasszából Vékony Bence tudott eredményes lenni (1-0). Nem sokkal később pedig Stronati passzolt középre, Puljic remekül tartotta meg a labdát, majd Plsek elé tálalt, a cseh középpályás pedig magabiztosan lőtt a hálóba (2-0) – ezzel kialakítva a végeredményt.

Felkészülési mérkőzés, Spanyolország

Puskás Akadémia FC-Vancouver Whitecaps 2-0 (Vékony 81., Plsek 83.)

Puskás: Pécsi –Maceiras, Szolnoki (Pál 59.), Markráf (Stronati 59.), Ormonde-Ottewill (Vitályos 46.) – Favorov (Plsek 40.), Corbu (Vékony 46.), Nissila (Mondovics 59.) – Slagveer (Levi 46., Batik 72.), Komáromi (Nagy 59.), Gruber (Puljic 46.)

Így erősítenek télen az NB I-es csapatok - átigazolási körkép
Így állnak a magyar élvonal klubjai a téli átigazolási időszakban az érkezők, a távozók és a jelöltek terén a hivatalos piaci nyitás után. Körkép az eddig történtekről.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)