Fotó: paksifc.hu

Felkészülés: Az Újpestnek csak saját játékosa tudott gólt rúgni, másodjára is hármat kapott a Paks - eredmények, videók

Az Újpest és a Paks is pályára lépett kora délután Törökországban.
Nyikes Zoltán 2024. január 19., péntek 15:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 19., péntek 15:08

Délelőtt a lengyel élvonalban szereplő Pogon Szczecin első, kora délután pedig a második csapata ellen játszott felkészülési mérkőzést a Paksi FC Törökországban.

A klubhonlap tudósítása szerint a 31. percig kellett várni a találkozó első góljára, amikor is Paryzek kapott egy pontos labdát a pálya tengelyében, miután a Paks eladta azt, majd 14 méterről, a kapufa segítségével talált a kapuba. A szünet után nem sokkal egyenlített az NB I-es listavezető: egy gyorsan elvégzett bedobást követően Szabó Bálint emelte át távolról a kapust, a jobb oldalvonal mellől.

A 68. és a 70. percben is gólt kapott aztán a Paks, így el is dőlt a találkozó: előbb egy gyors támadást követően a bal oldalról szerzett ismét vezetést a Pogon, majd éles szögből is betaláltak a lengyelek, így másodjára is vereséget szenvedett Bognár György együttese.

Felkészülési mérkőzés, Törökország

Paksi FC-MKS Pogon Szczecin „B” 1-3 (Szabó B. 56., ill. Paryzek 31., 68., Korezakowski 70.)

Paks: Simon - Debreceni, Vas, Lépő - Szabó B., Balogh, Windecker, Kovács - Horváth (Pesti 36’) - Könyves, Hahn
Cserék: Kinyik, Pesti, Skribek

Bognár György (Paks, vezetőedző): – Hasonló mérkőzést játszottunk, mint délelőtt. Az első félidőben pozíciós játékban jók voltunk, tartani tudtuk a játékot, annak ellenére, hogy ellenfelünk jól kontrázott. Mi uraltuk a játékot, próbáltunk kezdeményezni, akárcsak az első találkozónkon. Ezúttal is egy kicsit lassan, körülményesen futballoztunk. Volt pár lehetőségünk, de ellenfelünk rendre megkontrázott bennünket. Összességében jó volt, mert mindenki játéklehetőséget kapott, és senki nem sérült meg, tehát mindkét meccsünk elérte a célját.

Az Újpest az utolsó felkészülési mérkőzését játszotta kora délután a törökországi Antalyában, ellenfele az északmacedón Gostivar volt.

A 8. percben Pauljevic jobbról érkező beadását fejelte Mörschel nyolc méterről a jobb sarokba, így gyorsan előnyt szerzett az Újpest. A következő találatnál is főszereplő volt Pauljevic, de ezúttal negatív szempontból, a szerb védő ugyanis pontatlanul passzolta hátra a kapusnak a labdát, így öngólt lőtt.

A győzelem Simon Krisztián góljának köszönhetően lett meg az Újpestnek, a szélső egy szép támadás végén Ambrose-tól kapott labdát, majd 8 méterről a jobb sarokba helyezett.

Újpest FC-Gostivar (északmacedón I.) 2-1 (Mörschel 8., Simon 78., ill. Pauljevic - öngól 56.)

Újpest: Banai- Pauljevics, Antzoulas, Hall, Tamás K.- Jevtovski, Mörschel, Mack - Csoboth (Ganea, 46.), Sasere, Kiss T.

1.félidő

2. félidő

Másfél hónapja maradt a Honvédnak, hogy NB II-es klub maradhasson - az egyik legjobbjának az eladása húzhatja ki a bajból
A Csakfoci információi szerint lassan a jövő évi klublicensz lesz a tétje a Cirkoviccsal való vitának Kispesten, a játékossal ugyanis egyelőre messze a megállapodás a tartozásról. A helyzet megoldásában egy támadó eladása is segíthet.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)