Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: A Debrecen dél-afrikai csapat ellen nyert gólgazdag meccset, a Kecskemét második szombati találkozóján kikapott

A Loki 3-2-re verte a TS Galaxyt, a Kecskemét a bolgár Krumovgradtól szenvedett 3-1-es vereséget.
Budai László 2024. január 20., szombat 17:55
Szerző: Budai László 2024. január 20., szombat 17:55

A Kecskemét és a Debrecen edzőmeccsével zárult az NB I-es csapatok szombati programja. A KTE a bolgár élvonalbeli Krumovgrad, míg a Loki a dél-afrikai TS Galaxy együttesével találkozott.

A kecskemétiek mérkőzésének első félidejében nem született gól, míg a fordulás után a bolgárok szerezték meg a vezetést Simic fejesével. A Krumovgrad pár percre rá Oktai közeli találatával kettővel, majd Yashar szabadrúgásgóljával már hárommal vezettek. A Kecskemét az utolsó percekben szépített Szendrei szép lövésével. A KTE így 3-1-es vereséget szenvedett.

Felkészülési mérkőzés

Kecskemét-Krumovgrad (bolgár I.) 1-3 (Szendrei 87., ill. Yashar 82., Oktai 62., Simic 57. )

KTE: Fadgyas - Nagy O., Szűcs K., Polyák K., Iyinbor, Leoni (Hatvani, 46.) - Kovács K., Helmich, Derekas, Meszhi - Szendrei.

A Loki szombati találkozóján kezdőként kapott szerepet többek között az ifjú Erdélyi Benedek, Hornyák Csaba és Tuboly Máté is, a debreceni együttes pedig jól is kezdett, Szécsi Márk már a 6. percben megszerezte a vezetést, miután egy baloldali beadást követően kilőtte a bal alsó sarkot (1-0), majd nem sokkal később duplázott, a 12. minutumban egy 11-est értékesített (2-0).

A 27. percben egy eladott labda után szépített a Loki ellenfele (2-1), azonban Alexandros Kyziridis a 44. percben egy szép csel után a labdát a léc alá vágva a szünetre visszaállította a kétgólos különbséget (3-1).

A második játékrészre cserékkel frissített a Loki, a játék pedig kevésbé volt folyamatos, ugyanis sok apró szabálytalanságot lefújt a játékvezető. A dél-afrikaiak két ziccert is elhibáztak, mindeközben a DVSC-nek is voltak veszélyesnek tűnő támadásai. A 74. percben aztán már kihasználta a helyzetét a Galaxy (3-2), de egyenlíteni nem tudott, így a Loki 3-2-es sikert aratott.

DVSC-TS Galaxy (dél-afrikai I.) 3-2 (Szécsi 6., 12. – 11-esből, Kyziridis 44., illetve Mahlangu 27., Radebe 74.)

DVSC: Erdélyi (Engedi, 46.) – Bévárdi (Cibla, 86.), Lagator, Romanchuk, Hornyák (Mojzis, 69.) – Ojediran, Loncar – Joao Oliveira (Baranyai, 46.), Tuboly, Kyziridis (Bódi, 46.) – Szécsi (Batai, 46.).

Az összes szombati (és eddigi) edzőmeccs itt.

Edzőmeccsek: Dulakodás és két gól után a Vidi második találkozóját is elveszítette - videó
A fehérváriak az Eszéktől szenvedtek kétgólos vereséget.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.