Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: 10 gólig jutott a Loki, a török sztárcsapat nem kegyelmezett a Mezőkövesdnek

A DVSCa negyedik ausztriai felkészülési meccsén 10-1-re győzte le az osztrák negyedosztályban szereplő USK Anif csapatát. A Mezőkövesdnek ennél jóval nehezebb dolga volt a török Besiktas ellen.
Csakfoci.hu 2023. július 18., kedd 21:10
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 18., kedd 21:10

A Windischgarstenben rendezett összecsapás elején a DVSC gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, Kyziridis már a 3. percben betalált, majd Joao Oliveira és Bárány is bevette a kaput az első szűk negyedórában.

Az erőviszonyoknak megfelelően a folytatásban sem változott a játék képe, a gólok mellett komoly kimaradt ziccerei is voltak a DVSC-nek, de az osztrákok kapusa többször is nagyot védett, végül a szünetig még Kyziridis talált be újra, 4-0 volt a félidő.

A fordulás után villámgyorsan 7-0 lett az állás, Kyziridis végül mesternégyesig jutott, de a folytatásban Bárány is utolérte a görög légióst, ugyancsak négy góllal járult hozzá a fiatal támadó a végül 10-1-es sikerhez - derül ki a dvsc.hu tudósításából.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

DVSC – Anif 10-1 (Kyziridis 3., 18., 54., 81., J. Oliveira 11., Bárány 14., 51., 68., 84., Bévárdi 46.).

DVSC: Engedi – Baranyai, Neofytidis, Ojediran, Bévárdi – Loncar, Varga J. – Oliveira, Szécsi, Kyziridis – Bárány

Cserék: Domingues, Farkas T., Takács B.

A török bajnokság legutóbbi bronzérmese - és korábbi 16-szoros győztese -, a Senol Günes vezette Besiktas ellen játszotta ausztriai edzőtoborozásnak harmadik, egyben utolsó felkészülési meccsét kedden este a Mezőkövesd.

Ezen a találkozón is érvényesült a papírforma, az isztambuli gárda 4-0-ra kiütötte NB I-es ellenfelét. Gólt szerzett például a 31 éves kameruni válogatott csatár, Vincent Aboubakar, aki 2017-ben Afrika-kupa győztes volt, a Portóval kétszer portugál-, a Besiktasszal pedig kétszer török bajnoki címet szerzett.

A kövesdiek keretében helyet kapott a 19 éves középpályás, Fiáth Bence, aki az olasz Parma utánpótlás-csapataiban szerepel három éve. A fiatal futballista próbajátékra érkezett a Borsod megyei alakulathoz - írja a boon.hu.

Besiktas JK – Mezőkövesd Zsóry FC 4-0 (Aboubakar 16., Muleka 19., 27., Kilicsoy 62.).

Besiktas: Günok (Baytekin, 71.) – Rosier (O. Bulut, 60.), Colley (Uzunhan, 58.), Uysal (Montero, 71.), Masuaku (Meras, 71.) – Tiknaz, Fernandes (Kesgin, 60.), Ucan (E. Bulut, 58.) – Ghezzal (Yilmaz, 61.), Aboubakar (Kilicsoy, 58.), Muleka (Hasic, 81.)

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai K. (Kojnok, 67.), Lukic (Zahary, 67.), Pillár (Beriashvili, 67.), Filip (Prudnikov, 67.) – Lehoczky (Nahornij, 67.), Brtan (Hudák, 67.), Vajda S. (Illés B., 46.) – David Babunski, Drazic (Ugrai, 67.), Molnár G. (Cseke, 67.)

(Fotó: Besiktas / Facebook)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)