Fotó: paksifc.hu

Ez durva: Bognár Györgyék hetet kaptak az NB II-es csapattól

Már az első félidőben 5-1-re vezetett a Szeged a Paks ellen, a vége 7-3 lett. | A Diósgyőr Obounet duplájával fordított és nyert cseh riválisa ellen.
Budai László 2023. július 12., szerda 13:12
Szerző: Budai László 2023. július 12., szerda 13:12

Nagy pofonba szaladt bele a Paks a Szeged elleni felkészülési mérkőzésen. A tolnaiak már az első félidő után 5-1-es hátrányban voltak, miután az NB II-es csapat a szélről jól középre tett labdáival és folyamatosan értékesített helyzeteivel nem kímélte Bognár György együttesét.

A második játékrészben tovább nőtt a különbség a két együttes között, Prosser és Gajdos találatával már 7-1 is volt az állás. A paksiak a hajrában szépítettek, így "csak" 7-3-as vereséget szenvedtek.

Felkészülési mérkőzés, Szeged

Szeged-Csanád GA - Paksi FC 7-3 (Papp, 9., Könczey, 17., Bíró 34., 38., Haris, 45., Prosser, 53., Gajdos, 65., ill. Kovács, 21., Beke, 77., Kántor K. 83.)

Paksi FC: Szappanos, Osváth, Kinyik, Vas, Kovács, Hegedűs, Mezei, Skribek, Szabó B., Hahn, Kántor K.
A második félidőben pályára lépett a Paksban: Simon, Debreceni, Papp, Haraszti, Beke, Horváth K.

Szintén pályára lépett szerdán napközben a Diósgyőr, amely a cseh élvonalbeli České Budějovice együttesével találkozott felkészülési mérkőzésen. A találkozót a csehek kezdték jobban, akik már a 4. percben 11-eshez jutottak, amelyet Hora az elvetődő Danilovic helyére helyezve értékesített (0-1).

A DVTK azonban nem sokkal később egyenlített: a 31. percben előbb Lőrinczy, majd Leshchynskyi lövését védte bravúrral Sípoš, végül Obounet gurított az üres kapuba (1-1).

A szünet előtt visszavehette volna a vezetést a České Budějovice, azonban Čmelík büntetőjét megfogta Danilovic, így a szünetre 1-1-el mehettek a felek. A második játékrész egyetlen találatát a Diósgyőr szerezte, az 59. percben egy gyors kapusindítás után Csirmaztól Lőrinczyhez került a labda, aki Obounet-nak passzolt, ő pedig óriási gólt lőtt (2-1).

Kuznyecov Szergej együttese így 2-1-es győzelmet aratott.

Felkészülési mérkőzés, Bad Hall (Ausztria)

Diósgyőr-Ceske Budejovice 2-1 (Hora 4., ill. Obounet 31., 59.)

Diósgyőr: Danilović (Odyntsov, 46.) - Csirmaz, Chorbadzhiyski, Célestine, Medgyes - Holdampf, Lőrinczy, Csatári (Kövesi, 70.) - Obounet, Papp (Acolatse, 70.), Leshchynskyi (Krawczyk-Demczuk, 70.).

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.