Fotó: kecskemetite.hu

Első és utolsó perces sokk az NB I-ben: Egymást ránthatja az NB II-be a két kiesőjelölt - videó

Egy 94. percben esett hazai góllal végzett 2-2-es döntetlenre a Nyíregyháza Kecskeméten, az OTP Bank Liga 30. fordulójának második vasárnapi meccsén. Így Szabó István jelenlegi csapata nem nyugodhat még meg, a tréner volt együttese viszont szinte reménytelen helyzetben van így is.
Csakfoci.hu 2025. május 4., vasárnap 17:59
Fotó: kecskemetite.hu
Egy 94. percben esett hazai góllal végzett 2-2-es döntetlenre a Nyíregyháza Kecskeméten, az OTP Bank Liga 30. fordulójának második vasárnapi meccsén. Így Szabó István jelenlegi csapata nem nyugodhat még meg, a tréner volt együttese viszont szinte reménytelen helyzetben van így is.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. május 4., vasárnap 17:59

I. félidő:

Szabó István kecskeméti visszatérése egy hatalmas hibának köszönhetően már az 1. percben jó alakult a tréner és a Nyíregyháza számára. Katona Levente hazaadása után Kersák kapus Bekének passzolta oda a labdát, a vendégek csatára pedig köszönte szépen és 3 méterről a kapuba lőtt (0-1).

Az első negyedóra végén Katona Levente lesgólt lőtt, majd az első félóra végén Farkas két nagy és önfeláldozó mentéssel óvta meg a Szpari kapuját a góltól. Így maradt a 0-1 a szünetre.

II. félidő:

A fordulás után Meskhi, majd Eppel fejese sem volt veszélytelen, majd Kersák törlesztett valamit nagy hibája után, amikor az 59. percben kivédte lábbal Beke közeli lövését. A másik oldalon Tóth hárította Zóstár kísérletét, majd Eppel riogatott a hazaiak kapujánál, de Kersák megint menteni tudott lábbal.

A 67. percben Pálinkás maradt le kevéssel Camaj veszélyes beadásáról, de nem sokkal később már megszületett az egyáltalán nem érdemtelen kecskeméti egyenlítő gól. Montel 18 méterről tüzelt a Szpari kapujába a 73. percben (1-1).

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak: a 74. percben Beke nagyszerű sarkazással ugratta ki Nagy Dominikot, aki 13 méterről a bal alsóba lőtt (1-2).

A 91. percben hatalmas hazai helyzet maradt ki, amikor Tóth kapus rosszul mozdult ki a kapujából, Katona pedig magasra felugorva fejelni tudott, de pontatlan volt. Nem úgy a 94. percben, amikor Katona jobbról kapott egy pontos beadást és emberét megelőzve a hálóba bólintott (2-2).

A 2-2-es döntetlen igazán egyik csapatnak sem jó, a KTE hét pontra áll a bennmaradástól, a Nyíregyháza pedig ugyan kilépett egyelőre a veszélyzónából, de közel sem nyugodhat még meg.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

Kecskemét - Nyíregyháza 2-2 (Montel 73., Katona L. 94., ill. Beke 1., Nagy D. 74.)

KTE: Kersák - Berki (Májer, 75.), Botka, Belényesi, Katona L., Zeke (Pálinkás, 56.) - Katona B. (Montiel, 56.), Meszhi (Kovács B., 65.), Zsótér - Lopez (Lukács, 56.), Camaj

Nyíregyháza: Tóth B. - Farkas (Navratil, 70.), Alaxai (Correa, 66.), Velkovski, Jokic, Nagy B. - Kovács M. (Keita, 66.), Toma, Nagy D. - Beke (Temesvári, 80.), Eppel (Medved, 66.)

Korábban:

DVTK - ZTE 1-1

Később:

18:30: Fehérvár - Paks

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. ETO FC 28 16 8 4 26 56
2. FERENCVÁROSI TC 27 16 5 6 24 53
3. ZTE FC 28 12 9 7 11 45
4. DVSC 28 12 9 7 7 45
5. PAKSI FC 28 12 8 8 15 44
6. PUSKÁS AKADÉMIA FC 27 11 6 10 1 39
7. KISVÁRDA MASTER GOOD 28 11 6 11 -9 39
8. ÚJPEST FC 28 9 7 12 -9 34
9. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 28 8 8 12 -8 32
10. MTK BUDAPEST 28 7 8 13 -11 29
11. DVTK 28 5 10 13 -14 25
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 28 5 2 21 -33 17

Átigazolások
Mönchengladbach
Tabakovic válthat
Bosnyák sajtóhírek szerint Haris Tabakovic felkeltette a Lille érdeklődését.
FC Winklarn
Ugrai Roland
Ugrai Roland idén télen csatlakozott FCU Winklarnhoz - derült ki az osztrák alsóbb osztályú klub Facebook-bejegyzéséből, miután a rutinos támadó súlyos térdsérülést szenvedett.
Fradi
Brazil kiszemelt?
Az azeri sajtó szerint az FTC a Qarabag 24 éves brazil védekező középpályását, Pedro Bicalhót szerződtetné a nyáron, de az Üllői129 úgy tudja, jelenleg nem aktuális az igazolás a klubnál.
Tovább az összes átigazoláshoz