Fotó: MTI/Illyés Tibor

EKL-playoff: Hátrányból várja a Fradi a visszavágót, a hajrában jött az Olympiakosz győztes gólja – videó

Már a 2. percben szerzett egy érvénytelen gólt a Ferencváros és ezt követően is volt olyan periódus, amikor jobban játszott az Olympiakosznál, de a hajrában mégis a görögök lőtték a győztes találatot.
Nyikes Zoltán 2024. február 15., csütörtök 20:43
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 15., csütörtök 20:43

A Ferencváros és az Olympiakosz a 16 közé jutásért küzd az Európa Konferencia Ligában, a párharc első felvonását csütörtök este rendezték Pireuszban. Az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic egy helyen változtatott a Debreceni VSC elleni előző NB I-es mérkőzéshez képest: az EKL-keretbe nem nevezett Stjepan Loncar helyett Henry Wingo kezdett, aki természetesen a védelemben kapott szerepet, így Cebrail Makreckis egy sorral feljebb húzódott.

Csütörtök este az FTC-t tíz éve szolgáló Dibusz Dénes újabb mérföldkőhöz érkezett: a 34-szeres magyar válogatott labdarúgó a bajnokikat, hazai kupasorozatokat, valamint a nemzetközi tétmérkőzéseket figyelembe véve az Olympiakosz ellen 406. alkalommal védte a Ferencváros kapuját, ezzel megelőzve legendás korábbi elődjét, dr. Géczi Istvánt, aki 1962 és 1979 között összesen 405-ször állt a gólvonalon Fradi-mezben tétmeccsen - írja a fradi.hu.

1. félidő

Parádésan indult a találkozó - legalábbis azt hihettük, amíg közbe nem szólt a VAR -, ugyanis már a második percben Abu Fani balról érkező szabadrúgását fejelte Varga 11 méterről a jobb sarokba, ám hosszas videózást követően kiderült, hogy lesről tette mindezt, így érvénytelenítették a találatot.

Ezt követően kiegyenlített volt a mezőnyben a játék képe, a görögök nem igazán tudtak veszélyeztetni, először a 32. percben tették próbára Dibuszt, ám ekkor hatalmas bravúrra volt szükség a Fradi kapusától, amikor David Carmo bal alsóba tartó fejesét kellett védenie.

A magyar csapat részéről még Ramírez egyik egyéni alakítását lehetett feljegyezni, az ecuadori játékos a balszélen indult meg, majd befelé húzott és egy cselt követően, 15 méterről a jobb alsót vette célba szemben a kapuval, de a kapus szögletre mentet.

2. félidő

A második játékrész eleje egyértelműen a Ferencvárosé volt, nagy fölényben játszott a magyar csapat, szinte folyamatosan a görögök térfelén volt a labda, Abu Fani szögletei pedig sokszor okoztak zavart a 16-oson belül. A 60. perc után kiszabadult a saját kapuja elől az Olympiakosz és egyre többet ért fel az FTC tizenhatosához is, köszönhetően elsősorban a pályára lépő Podence-nek, aki lendületet hozott a hazaiak támadójátékába.

A 62. percben Podence középre passza után El Kaabi középről lőhetett, de szerencsére nem talált el jól a labdát szorongatott helyzetben, majd nem sokkal később Horta 16-oson kívüli lövését védte könnyedén Dibusz. A hajrához érkezve már alig jelentett veszélyt a Fradi a kapura, ritkán lépte át a félpályát a magyar csapat, de a hazaiak sem gyártották futószalagon a helyzeteket.

A 80. percben El Kaabi kapott egy passzt a 16-oson belül és fordult azonnal kapura, a bal alsóba tartó lövését ismét bravúrral védte Dibusz. Két minutummal később már a Fradi kapusa sem tudott segíteni: Rodinei jobbról érkező beadása elment mindenki mellett a 16-oson belül, így a labda jó lett El Kaabinak, aki egy átvétel után pár lépésről a jobb alsóba passzolt, 1-0.

Az ötperces hosszabbításban már tördelte a játékot és húzta az időt az Olympiakosz, amely így meg is őrizte azt ez előnyét, így hátrányból várhatja a jövő heti visszavágót az FTC.

Európa Konferencia Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés

Olympiakosz-Ferencváros 1-0 (El Kaabi 82.)

Olympiakosz: Paschalakis - Rodinei, Ntoi, David Carmo, Ortega - Joao Carvalho (Jovetic, 78.), Alexandropoulos (Horta, 62.), Hezze - Fortounis (Iborra, 92.), El Kaabi (El Arabi, 92.), Masouras (Podence, 62.).

Ferencváros: Dibusz - Wingo, Cissé, Mmaee, Ramírez - Maiga, Makreckis - Zachariassen, Abu Fani (Besic, 80.), Marquinhos (Ben Romdhane, 75.) - Varga (Pesic, 75.).

A mérkőzés összefoglalója

Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.