Egy álommal kevesebb: Nem jutott ki az Eb-re a magyar futsal-válogatott

A magyar futsalválogatott kedden 6-4-es vereséget szenvedett Lengyelországban az Európa-bajnoki pótselejtező visszavágóján, így nem jutott ki a kontinensviadalra.
Dudás Gábor 2017. szeptember 26., kedd 22:03
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 26., kedd 22:03

Sito Rivera szövetségi kapitány együttese 2-1-es előnyről várta a koszalini második felvonást, amelyen kifejezetten rosszul kezdett, ugyanis a hatodik percben 11 másodperc alatt két gólt kapott. Ennek ellenére a szünetig sikerült egyenlítenie.

A folytatásban sokáig nem született gól, de ahogy múlt az idő, egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a hazaiak, akiknek ekkor legalább két gólra volt szükségük, hogy megnyerjék a párharcot. A lengyelek ezt a 32. percre el is érték, sőt egy magyar kiállításból származó emberelőnyös helyzetet kihasználva növelték előnyüket, majd ezt még egy találattal megfejelték. A hajrában már csak szépítésre futotta a magyarok erejéből.

A magyarok 2005, 2010 és 2016 után negyedszer szerepelhettek volna az Eb-n, a lengyelek pedig 2001 után másodszor jutottak ki.

A csoportsorsolást pénteken déltől tartják Ljubljanában. (MTI)

Futsal Eb-pótselejtező, visszavágó:

Lengyelország – Magyarország 6-4 (Franz 6., 6., Wojciechowski 27., Kubik 32., 34., Solecki 36., ill. Horváth 8., Dróth 14., 40., Hosszú 36.)