Fotó: kecskemetite.hu

Edzőmeccsek: Hiába vezetett, a Kecskemét kikapott az egyik leghíresebb román klubtól

A 13-szoros bajnok Rapid Bukarest egygólos hátrányból fordított, és végül 3-1-re nyert Szabó István együttese ellen.
Budai László 2023. január 10., kedd 11:44
Szerző: Budai László 2023. január 10., kedd 11:44

A Kecskemét szerezte meg a vezetést a román élvonal negyedik helyén álló Rapid Bukarest elleni felkészülési mérkőzésen: a 29. percben Katona hozta ziccerbe Banó-Szabót, akinek lapos lövését a bevetődő védő még megállította, de a lecsorgót Katona már bepasszolta. A románok az első félidőben csak egy kapufáig jutottak.

Szünetben a Rapid szinte teljes sorát lecserélte, Szabó István csak egyet változtatott - írta a KTE honlapja. Frissebben és gyorsabban kezdte a játékrészt a bukaresti gárda, az 50. percben Ionita húzott befelé jobbról, majd ballal a hosszú felsőbe tekert (1-1). Alig két percet kellett várni a fordításra, Luckassen erőszakosan tört kapura, majd kilőtte a jobb alsót. Az 56. percben Nagy előtt adódott sansz az egyenlítésre, de ígéretes helyzetből a jobb alsó mellé lőtt.

A 61. percben védhetetlen gólt lőtt a Rapid, egy szöglet után Crepulja elé került a labda, aki egy pattanás után, 19-ről kilőtte a jobb felső sarkot. Lehetőség ezután is volt a kecskeméti zárkózásra, de Tóth gólját visszahúzás miatt nem adták meg, majd Grünvald sem találta el ígéretes helyzetben a kaput - a Rapid így végül 3-1-re nyert.

A KTE ma még egyszer pályára lép, egy teljesen másik felállású csapattal a szintén román első osztályú CSU Craiovával mérkőzik meg 16.00-tól.