Fotó: kisvardafc.hu

Edzőmeccsek: Az NB I dobogósa bosszantó, de értékes döntetlennel hangolt a tavaszi rajtra - videó

A Kisvárda 2-2-s döntetlent játszott pénteken, a törökországi edzőtábor utolsó tesztmérkőzésén a cseh bajnokság negyedik helyén álló Siga Olomouc gárdájával.
Csakfoci.hu 2023. január 20., péntek 16:18
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 20., péntek 16:18

A Kisvárda már 2-0-ra is vezetett a törökországi Sidében. A 39. percben Mesanovic jobb oldali beadását Camaj pörgette az ötös vonaláról a hálóba (1-0). Az 55. percben aztán Camaj lövésébe kézzel ért bele egy cseh védő, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A 11-est Mesanovic jobb lábbal a bal alsó sarokba helyezte (2-0) - írja a kisvardafc.hu.

A cseh bajnokság egyik élcsapata azonban nem adta fel a csatát, a 60. perc Chytil 11-esből szépített, majd szűk negyedórával később Vrastil fejelt az ötösről a bal felső sarokba, kialakítva a 2-2-s végeredményt.

Az OTP Bank Ligában a 3. helyen telelő Kisvárda így döntetlennel zárta a törökországi edzőtábor utolsó meccsét, majd némi utazást követően itthon készül majd a Paks elleni, jövő szombati tavaszi nyitányra.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, TÖRÖKORSZÁG:

KISVÁRDA MASTER GOOD – SK SIGMA OLOMOUC 2-2 (Camaj 39., Mesanovic 55. - 11-esből, ill. Chytil 60. - 11-esből, Vrastil 73.)

Kisvárda: Hindrich – Hej (Ilievszki, 46.), Kovacic, Jovicic, Leoni – Ötvös (Lucas, 71.), Melnik – Jaroslav Navrátil (Vida K., 84.), Makowski (Szpaszics, 71.), Camaj (Karabeljov, 71.) – Mesanovic (Czérna, 81.)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.